Tygodnik DB2010

Festyn i warsztaty edukacyjne w Sokołowsku

W 2016 roku Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego realizuje zadania w ramach budżetu partycypacyjnego. Należy tutaj zaznaczyć, że Powiat Wałbrzyski jest jednym z pierwszych powiatów ziemskich na terenie całego kraju, który zdecydował się na tą formę udziału mieszkańców w wydatkowaniu środków finansowych z budżetu jednostki samorządu terytorialnego.

 

W każdej z ośmiu gmin Powiatu Wałbrzyskiego realizowany jest jeden projekt, który w głosowaniu uzyskał największą liczbę głosów wśród mieszkańców danej gminy. W ramach realizacji zadań, między innymi:

1) została zakupiona mata zapaśnicza dla Uczniowskiego Ludowego Zapaśniczego Klubu Sportowego Heros Czarny Bór,

2) zostanie zakupiony sprzęt komputerowy i dydaktyczny dla Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie-Zdroju;

3) zostanie zakupiony pojazd ATV Quad 4×4 dla OSP w Boguszowie-Gorcach;

4) odnowiony został skwer dla dzieci w gminie Głuszyca;

5) zabezpieczono obsługę ratowniczą na plaży miejskiej w Gminie Walim, a także patrole ratownicze na jeziorze Bystrzyckim;

Ponadto zostaną przeprowadzone imprezy biegowe i rajdy piesze. A już w najbliższą sobotę – 20.08.2016 r. – zapraszamy z kolei wszystkich mieszkańców gmin Powiatu Wałbrzyskiego, a także turystów do Sokołowska w Gminie Mieroszów na podsumowanie projektu „Stwórzmy nasze miejsce spotkań – festyn i warsztaty edukacyjne dla mieszkańców Gminy Mieroszów”. W ramach zadania został przygotowany ogród, skwer, a także zorganizowany zostanie festyn rodzinny. Początek imprezy przy pawilonie Biały Orzeł o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy!

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.

sokolowsko festyn

 

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej