https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Lato z muzyką

 
Muzyka to jedyny z możliwych i najbardziej uniwersalnych sposobów porozumienia się ludzi na całym świecie. Cóż zatem lepszego możemy oferować mieszkańcom Wałbrzycha i okolic oraz turystom licznie odwiedzającym nasz piękny region w okresie letnim?
letnia-serenada-2016
 
 
 
 
 
 
 
 
13 sierpnia o godz. 18.00 już po raz dziesiąty zabrzmi w wałbrzyskim rynku Letnia Serenada – fantastyczny koncert skierowany do wszystkich, którzy kochają muzykę. W poprzednich latach mogliśmy podziwiać kunszt artystyczny słynnych polskich tenorów, zasłuchać się w przepiękne, liryczne arie i duety, przypomnieć sobie znane przeboje polskiej muzyki rozrywkowej oraz tematy z popularnych seriali i filmów. Tegoroczna serenada przeniesie słuchaczy w magiczny świat opery, operetki i musicalu. Gwarantujemy ogromną dawkę wzruszeń, ale także uśmiechu i zabawy. Koncert galowy „Od opery do musicalu” wykonają: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu pod dyrekcją Jerzego Koska, a wśród solistów usłyszymy artystów polskich scen operowych: Dorotę Laskowiecką – sopran, Tomasza Janczaka – tenor oraz Damiana Konieczka – bas. W programie utwory Johanna i Edwarda Straussów, Jerrego Bocka, Franza Lehara, Franza von Suppe, a także Giacomo Pucciniego, Stanisława Moniuszki, Giuseppe Verdiego i Andrew Lloyd Webera. Wydarzeniu patronuje Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, a wstęp jest bezpłatny.
Z kolei między 17 a 29 sierpnia 2016 r. w zamku Książ odbędzie się XIII Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy. Misją festiwalu jest promowanie mało znanego gatunku sztuki, jakim jest kameralistyka, zarówno w odniesieniu do utworów muzycznych, jak i dzieł teatralnych. W ramach festiwalu prowadzone są kursy muzyczne oraz warsztaty teatralne, w trakcie których uczestnicy razem z wybitnymi profesorami pracują nad wykonaniem wybranych utworów. Wszystkie dzieła prezentowane są w trakcie sześciu koncertów i trzech pokazów aktorskich otwartych dla publiczności. Festiwal ma wyjątkową formułę. W skład każdego zespołu kameralnego wchodzą zarówno profesorowie, jak i studenci. Dzięki temu możliwa jest partnerska współpraca pomiędzy utytułowanymi muzykami, a początkującymi adeptami. Taka forma pracy umożliwia dyskusję nad twórczą interpretacją dzieł przez osoby mające różne doświadczenia, czy pochodzące z różnych kręgów kulturowych. Młodzi aktorzy pracują w małych zespołach pod kierunkiem uznanych profesorów. Festiwal odbywa się w wyjątkowym miejscu, w jednym z największych zamków w Polsce. Wszystkie próby oraz koncerty i pokazy są organizowane w przestrzeniach imponującego zamku Książ.
(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty