Tygodnik DB2010

Wakacyjny ruch na drogach

Trwają wakacje, czas płynie leniwie, ale prace na drogach powiatowych toczą się w szybkim tempie. Do końca lipca wyremontowano już 18 km nawierzchni i rozstrzygane są kolejne przetargi.

 

Na dniach ruszą prace przy przebudowie mostu w Jaczkowie. Spowoduje to pewne utrudnienia dla mieszkańców i podróżujących do Wałbrzycha, ale już są zaplanowane objazdy, a po modernizacji most będzie poszerzony i bardziej bezpieczny. Otwarto również oferty w przetargu na remont drogi w Sokołowsku 3364D, na którą Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego pozyskał środki z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 1 046 000 zł. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Budimex i najprawdopodobniej to ona będzie wykonawcą robót. Oferta była tańsza o prawie 164 tys. zł od pozostałych.

Mamy kolejną dobrą wiadomość dla mieszkańców Gminy Czarny Bór. 23 czerwca 2016 roku Wojewoda Dolnośląski opublikował listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach programu rządowego rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Powiat Wałbrzyski uplasował się na 12 pozycji, otrzymując 1,2 mln. zł dofinansowania na przebudowę drogi powiatowej nr 3367 D w Czarnym Borze na odcinku od wjazdu do kopalni Mineral do skrzyżowania z drogą Wałbrzyską.

– Wkład do złożonego wniosku, zgodnie z uchwałą Rady Gminy Czarny Bór miała również gmina, sporządzając projekt budowlany. Modernizacja tej drogi jest kolejnym etapem budowy obwodnicy, która w znaczącym stopniu poprawia bezpieczeństwo mieszkańców i jest kluczową inwestycją dla gminy. Bardzo mnie cieszy, że obietnica wicestarosty Krzysztofa Kwiatkowskiego, złożona na sesji rady gminy odnośnie modernizacji tego odcinka drogi, zostanie spełniona – mówi wójt gminy Adam Górecki.

Z kolei w gminie Mieroszów zakończył się remont dwóch obiektów mostowych na drodze 3362 D z Wałbrzycha do Rybnicy Leśnej. Mosty zostały wyremontowane w całości ze środków Kopalni Surowców Skalnych Bartnica. Inwestycja rozwiąże problemy techniczne na tym odcinku przynajmniej na dekadę.

–KSS Bartnica jest bardzo dobrym partnerem, otwartym na rozmowy i współpracę z Powiatem Wałbrzyskim- mówi wicestarosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski.

most jaczkow

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wkrótce rozpocznie się remont mostu w Jaczkowie.

Tags: , , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej