Tygodnik DB2010

Jest nadzieja dla szkoły w Kowalowej!

Po spotkaniu Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej z burmistrzem Mieroszowa Marcinen Raczyńskim pojawiła się szansa na uratowanie Szkoły Podstawowej w Kowalowej.

Anna Zalewska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • 15 lat nie inwestowania w remonty Szkoły Podstawowej w Kowalowej, ostatnie lata rażących zaniedbań, niepokojące ekspertyzy budowlane dotyczące stanu budynku, decyzja straży pożarnej i zagrożenie bezpieczeństwa dzieci, połączone z brakiem środków na niezbędny kompleksowy remont placówki, nie pozwoliły mi podjąć innej decyzji, jak wyłączenie budynku z użytkowania – to przekazałem minister Annie Zalewskiej – mówi burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński po spotkaniu z szefową resortu, do którego doszło w Świebodzicach w czwartek, 4 sierpnia. – Pani minister zgodziła się, że bezpieczeństwo dzieci to priorytet i zapewniła o swojej pomocy w znalezieniu środków na wykonanie niezbędnych prac i wsparciu dla rozwoju szkolnictwa w Gminie Mieroszów – dodał burmistrz.

Dzień po spotkaniu z panią minister, do Urzędu Miejskiego w Mieroszowie zaproszeni zostali przedstawiciele rady rodziców oraz nauczycieli.

– Podczas spotkania większość osób podzieliła pogląd, iż bezpieczeństwo rzeczywiście jest najważniejsze. Zrelacjonowałem rozmowę z minister Anną Zalewską i przedstawiłem propozycję, w której to gmina, mimo braku środków na ten cel, również wyasygnuje 30 tys. zł., dokonując cięć w innych obszarach budżetu. Gwarantuję, że jeśli do 31 sierpnia 2016 r. Państwowa Straż Pożarna odbierze instalację hydrantową i wyda pozytywną opinię, to z dniem tym zostaną wycofane decyzje o wyłączeniu budynku szkoły z użytkowania oraz o rozlokowaniu dzieci do innych szkół w gminie. Rodzice i zgromadzeni przyjęli taką wiadomość z satysfakcją. Oznacza to, że jeśli prace i odbiór straży powiodą się, dzieci i nauczyciele od 1 września będą mogli wejść do budynku szkoły w Kowalowej. Wszyscy liczą również na obiecane dalsze wsparcie minister Anny Zalewskiej w Ministerstwie Edukacji Narodowej – dodaje Marcin Raczyńśki.

(RED)

Tags: , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej