Tygodnik DB2010

Koncerty promenadowe

W każdą niedzielę sierpnia odbywają się koncerty promenadowe w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym w Szczawnie Zdroju. Koncerty organizowane w ramach Dolnośląskiej Stolicy Kultury – zadania dofinansowanego z budżetu województwa dolnośląskiego.

dolnoslaska stolica kultury

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do wysłuchania muzyki lat 20-tych, 30-tych i 60-tych oraz utworów muzyki klasycznej zapraszają: Zarządy Powiatu Wałbrzyskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu oraz artyści z Agencji Artystycznej „Wartki” i muzycy Filharmonii Sudeckiej.

Kolejna impreza w ramach cyklu Dolnośląska Stolica Kultury – „Tradycje górnicze Ziemi wałbrzyskiej” – odbędzie w dniach 27-28 sierpnia w Centrum Kulturalno – Konferencyjnym Witold w Boguszowie – Gorcach w trakcie „Ziemniaczanej biesiady pod Mniszkiem”.

Dolnośląska Stolica Kultury to program wsparcia kultury zaproponowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w 2016 roku. Pomysł na program powstał w wyniku realizacji Europejskiej Stolicy Kultury przez miasto Wrocław. Zaproponowany przez Powiat Wałbrzyski program otrzymał dofinansowanie w wysokości 300 tys. złotych, a wydarzenia kulturalne zagoszczą w każdej gminie powiatu wałbrzyskiego, wszyscy bowiem włodarze wyrazili chęć współorganizacji imprez na swoim terenie.

 

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

Tags: , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej