Tygodnik DB2010

500 mieszkań w Wałbrzychu

W najbliższych latach Gmina Wałbrzych odda do użytku 500 mieszkań. – Będą to zupełnie nowe oraz gruntownie wyremontowane lokale – wyjaśnia Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

 

W Wałbrzych powstają nowe budynki komunalne. To przełom w polityce mieszkaniowej ostatnich dekad, w której preferencje dotyczyły remontów starych kamienic.

– Jest to oferta dla osób, które regularnie płacą czynsz, ale do tej pory, ze względu na drogi kredyt, nie mogły poprawić swojej sytuacji bytowej – przekonują władze miasta.

Do tej pory nowym budynku przy ul. Staszica na Nowym Mieście oddano do użytku 19 mieszkań o powierzchni do 65 metrów kwadratowych. Na Białym Kamieniu, przy ul. Wiejskiej, powstało 19 mieszkań wskutek przebudowy obiektu po byłej Szkole Podstawowej nr 2. Kolejnych 51 w położonych po sąsiedzku trzech nowych budynkach. Powierzchnia lokali zamyka się w granicach 40 – 55 metrów kwadratowych. Najwięcej, bo aż 4 budynki, zostało zbudowanych na Podzamczu, przy ul. Jana Pawła II, gdzie znajduje się 120 mieszkań o powierzchni 40 – 50 m kwadratowych. A jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa kolejnych 110 nowych mieszkań w dzielnicach Nowe Miasto i Podzamcze.

– Jest to kontynuacja programu, który realizujemy przy wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego – mówi prezydent Roman Szełemej. – Wychodzimy z założenia, że lepiej budować nowe budynki niż remontować zrujnowane.

Po dokładnej analizie kosztów, władze miasta doszły do wniosku, że remontowanie jest zbyt kosztowne. Konsekwencją było wyburzenie ponad 60 starych i zdewastowanych kamienic w kilku dzielnicach. W tym czasie powstało ok. 200 nowych mieszkań, a 800 zostało gruntownie odnowionych. Teraz rozpoczyna się kolejny etap, który zakłada, że gmina Wałbrzych w najbliższych latach odda do użytku kolejnych 500 nowych oraz wyremontowanych lokali mieszkalnych. Wkrótce rozpocznie się budowa budynku, w którym powstanie 9 nowych mieszkań.

(RED)

budowa mieszkan podzamcze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na wałbrzyskim osiedlu Podzamcze powstaną kolejne budynki mieszkalne.

Tags: , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej