Tygodnik DB2010

Gotycki Bolków

Przez cztery dni Bolków był pod władaniem gotów. Tamtejszy średniowieczny zamek oraz poewangelicki kościół zajęły zespoły spod znaku rocka gotyckiego, cold wave i innych mrocznych odmian muzyki rockowej, które zjechały na festiwal Castle Party 2016. Największymi gwiazdami były: Fields of The Nephilim, Clan of Xymox oraz Closterkeller.

 

Od 1994 roku do Bolkowa przyjeżdżają tysiące fanów nie tylko z całej Polski i Europy, ale także spoza starego kontynentu. W tym roku byli m.in. Rosjanie (m.in. z Wołgogradu), Niemcy, a także fani z krajów azjatyckich, którzy nie szczędzili starań, by olśnić innych uczestników imprezy wyjątkowymi strojami, fryzurami i makijażem. Jak zawsze mogli liczyć na gościnność mieszkańców miasteczka, którzy nie tylko udostępniali im kwatery, ale także dbali o to, by nie zabrakło im prowiantu. Do późnych godzin nocnych czynne były sklepy, punkty gastronomiczne, a także prowizoryczne stoiska, na których bolkowianie sprzedawali kanapki, przekąski i napoje własnej roboty. Mimo tysięcy gości, policjanci zabezpieczający czterodniową imprezę nie mieli zbyt dużo pracy.

W tym roku na scenie na zamku w Bolkowie i w poewangelickim kościele pojawiło się ponad 40 zespołów, między innymi: Fields of The Nephilim, Clan of Xymox, Closterkeller, Garden of Delight, Leaether Strip, Furia, Das Moon, Deathcamp Project. Festiwalowi towarzyszyło wiele wydarzeń mniej lub bardziej związanych z prezentowaną na scenach muzyką.

Robert Radczak

 

 

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej