Tygodnik DB2010

Festiwal Pieśni Ludowych

Za nami Festiwal Pieśni Ludowych z okazji dnia św. Anny. 23 lipca 2016 r. Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura otworzył przegląd pieśni ludowej w Witkowie Śląskim.

 

Impreza zorganizowana była w ramach Dolnośląskiej Stolicy Kultury. Festiwal miał charakter kulturalno – religijny. Pojawiły się nie tylko zespoły ludowe, ale również chór parafialny z Witkowa Śląskiego. Wydarzenie to jedyny w swoim rodzaju przegląd pieśni ludowej, słabo przez młode pokolenia znanej, nierozpoznawanej, a przecież pieśni ludowe to element naszej kultury, tradycji i pamiątka rodzinnych korzeni. Zaproszone zespoły, swoją twórczością, podtrzymują tradycję i kulturę ludową. Wśród muzycznych gości u boku lokalnych zespołów Grzędowaniaki i Radość wystąpili Wiadrowianie, Czerwone róże i zespół Olga.

Impreza miała na celu aktywizację lokalnej społeczności oraz edukację kulturalną młodego pokolenia. Współorganizatorami były Centrum Kultury w Czarnym Borze i Rada Parafialna parafii pod wezwaniem NMP w Witkowie Śląskim. Pojawił się również dodatkowy aspekt: w trakcie festiwalu zbierano datki na remont kaplicy św. Anny w Witkowie Śląskim.

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.

festiwal piesni ludowych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczestnicy Festiwalu Pieśni Ludowych w Witkowie Śląskim.

Tags: , , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej