Tygodnik DB2010

Gdzie nad wodę?

W upalne dni mieszkańcy Aglomeracji Wałbrzyskiej mają do dyspozycji kilka miejsc, w których mogą bezpiecznie wypocząć nad wodą. Do ich dyspozycji są baseny w Głuszycy, Świebodzicach i czeskim Mezimesti oraz zalewy w Starych Bogaczowicach, Zagórzu Śląskim i Dobromierzu.

basen gluszyca

 

 

 

 

 

 

 

Basen w Głuszycy czynny jest codziennie w lipcu i w sierpniu w godzinach od godz. 10.00 do 18.00. Składa się z trzech niecek. Przy obiekcie basenowym znajdują się również boiska sportowe do koszykówki, do piłki nożnej i do siatkówki. Cena biletu normalnego wynosi 7 zł (po godzinie 15.00 – 4 zł), natomiast ulgowego 3,5 zł (po godzinie 15.00 – 2 zł). Dla posiadaczy Kart Dużej Rodziny z Gminy Głuszyca bilet wstępu kosztuje 1 zł za osobę. Do nabycia są także karnety siedmiodniowe  w cenie: normalny- 36 zł, ulgowy- 18 zł. Bilety dla grup zorganizowanych (min. 12 osób) wynoszą 2,5 zł za osobę. Wszelkich dodatkowych informacji udzielają pracownicy Centrum Kultury- MBP w Głuszycy, ul. Grunwaldzka 26, tel. 74 8456 334.

Z kolei w Świebodzicach kąpielisko przy ul. Rekreacyjnej 1 zostało oddane do użytku po remoncie brodzików i chodników na terenie całego obiektu. Na razie można korzystać tylko z dużych niecek, brodziki – które zostały wymienione na nowe, stalowe konstrukcje – będą dostępne lada dzień. Cennik biletów pozostaje niezmienny od wielu lat: za bilet normalny zapłacimy 6 zł, ulgowy 3 zł. Po godz. 16:00 wejście dla wszystkich za 3 zł, posiadacze Karty Dużej Rodziny także mogą liczyć na zniżki: 4 zł normalny i 2 zł ulgowy.

Ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu – jak co rok – ostrzegają przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, między innymi w dawnych kamieniołomach w Głuszycy czy w tzw. gliniane w wałbrzyskiej dzielnicy Poniatów , gdzie w ostatnich lata utonęło kilka osób. Także wałbrzyscy policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa, jakie powinniśmy zachować, wypoczywając nad wodą.

– W okresie letniego wypoczynku należy unikać nadmiernej brawury i zachować trzeźwość umysłu. Wyjątkowo czujni musimy być, gdy nad wodę zabieramy dzieci. Wykazują one wiele sprytu i zaangażowania, aby zniknąć nam z oczu, a nad wodą to szczególnie niebezpieczne. Od najmłodszych lat należy przyzwyczajać pociechy do zakładania kamizelki ratunkowej lub innych elementów, które pozwalają utrzymywać się na wodzie. Każde naruszanie przepisów bezpieczeństwa nad wodą oraz niestosowanie się do poleceń ratowników może doprowadzić do tragedii. Główną przyczyną tragicznych wypadków nad wodą jest alkohol. Popisy podczas skakania do wody ze słupków, podestów i drzew w miejscach niestrzeżonych przez ratowników, w miejscach nieznanych, to śmierć lub trwałe kalectwo. Dlatego policja apeluje o rozsądek, rozwagę i przestrzeganie zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą – mówi st. asp. Joanna Żygłowicz, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

(RED)

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej