Tygodnik DB2010

Inwestycje z dotacjami

W najbliższych dniach w Jedlinie-Zdroju rozpoczną się prace nad nowymi inwestycjami, na które gmina uzyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu.

 

herb_jedlina_zdroj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przy boisku przyszkolnym Orlik powstaje zaplecze sanitarno-techniczne. Sportowcy korzystający z boiska będą mieli dostęp do szatni, pryszniców oraz toalet. Z nowych inwestycji skorzystają nie tylko piłkarze, ale również lekkoatleci, którzy dostaną nową bieżnię o sztucznej nawierzchni, o długości 112 m, posiadającą sześć torów.

Kiedy pod koniec 2014 roku jedlińska młodzież zbierała podpisy pod wnioskiem o budowę skateparku zapewne nikt nie spodziewał się, że tak szybko uda się zrealizować tę inicjatywę. Plac budowy został już przekazany wykonawcy wyłonionemu w drodze przetargu. Pierwsi miłośnicy jazdy na deskach i rolkach będą mogli korzystać z nowoczesnego skateparku już 31 sierpnia. Warto przypomnieć, że projekt ten był konsultowany z młodymi wnioskodawcami.

Kolejną inwestycją realizowaną, tym razem wspólnie z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei, jest budowa ciągu pieszo – rowerowego na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Reymonta, wzdłuż ulicy Kłodzkiej. W miejsce starej i zniszczonej kostki położna zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa, wymienione zostaną ławki oraz zamontowane stojaki na rowery.

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej