Tygodnik DB2010

100-lecie firmy John Cotton z Głuszycy

Rok 2016 jest bardzo ważny dla firmy John Cotton, ponieważ właśnie w tym roku obchodzony jest jubileusz 100-lecia istnienia przedsiębiorstwa. Główna siedziba firmy mieści się w Wielkiej Brytanii, gdzie znajdują się również zakłady produkcyjne. W 2007 roku brytyjski koncern kupił głuszycką firmę, która powstała w 1984 roku pod nazwą „Indriana”.

fotograf_gluszyca_62

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

John Cotton  jest ekspertem w dziedzinie jakości spania już od roku 1916 roku. Wciąż udoskonala swoje produkty, aby zapewnić klientom zawsze zdrowy, spokojny i komfortowy sen. Dzięki osiąganym wysokim wydajnościom, firma stała się czołowym producentem kołder i poduszek w Europie. Produkuje  rocznie 20 mln poduszek i 10 mln kołder. Z dumą zaopatruje największe europejskie sieci handlowe ciesząc się przy tym dużym uznaniem klientów.  Z ciągle rosnącą i zaangażowaną załogą, obecna jest na rynku brytyjskim, europejskim, azjatyckim oraz kanadyjskim zaopatrując sieć handlową Jysk w Ameryce Północnej.  Firma przykłada wielką wagę do jakości produkowanych wyrobów na każdym etapie produkcji, począwszy od surowców aż po gotowy produkt. John Cotton jest liderem w branży, a także laureatem prestiżowych, branżowych nagród. W 2014 roku Pan John Cotton, został odznaczony przez Księcia Williama Orderem Imperium Brytyjskiego, za wybitny wkład w rozwój gospodarki Wielkiej Brytanii. Jednak jak mówi właściciel, bez naszej załogi wszystko to byłoby tylko marzeniem.

Firma corocznie odnotowuje znaczny wzrost sprzedaży swoich produktów, oraz wzrost zatrudnienia. W ostatnich latach zainwestowała kilkadziesiąt milionów złotych w nowoczesny park maszynowy. W najbliższym czasie planowane są kolejne inwestycje, które pozwolą firmie na kontynuowanie rozwoju.

John Cotton  świętuje w tym roku setne urodziny firmy. Z tej okazji w Głuszycy odbył się jubileuszowy piknik rodzinny. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy  zakładu w Głuszycy oraz  Świdnicy wraz z rodzinami, oraz zaproszeni goście. Podczas spotkania odbyły się liczne zabawy i konkursy oraz loteria z nagrodami. 600 uczestników mogło liczyć na mnóstwo atrakcji, pyszne jedzenie oraz wiele niespodzianek. Dzięki temu spotkanie pozostanie na długo w pamięci uczestników jako niezapomniane wydarzenie.

 

 

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej