Tygodnik DB2010

Zawsze pomagali, teraz potrzebują pomocy

Po czwartkowym pożarze 4 rodziny z Golińska w gminie Mieroszów nadal czekają na pomoc. – W pierwszej kolejności potrzebne są środki czystości, które można przynosić do OPS w Mieroszowie, bezpośrednio na miejsce zdarzenia, czyli do budynku za byłym warsztatem samochodowym w Golińsku. Jeśli nie ma możliwości dostarczenia to wystarczy dać znać, a odbierzemy i zawieziemy dary do potrzebujących rodzin – mówi Dorota Skibska, radna Rady Miejskiej Mieroszowa.

 

– Po pożarze, który miał miejsce w Golińsku 7 lipca, jedno mieszkanie jest całkiem spalone, a trzy zalane lub osmolone. Ludzie, którzy zawsze pomagali innym, dziś sami potrzebują naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni, bo ucierpiały 4 rodziny. Wszyscy są starszymi osobami. Jedno małżeństwo straciło wszystko, bo spaliło im się całe mieszkanie, kolejne trzy mieszkania zostały zalane oraz nadpalone. Zbieramy wszystko: od kocy, przez meble po materiały budowlane, aby odremontować mieszkania. Ci ludzie zostali bez niczego! W pierwszej kolejności potrzeba: chemię, meble, łóżka, garnki, talerze oraz wszelkiego rodzaju materiały budowlane takie jak farby, tynki itp. Sprzęt AGD: pralki, lodówki. Z góry dziękuję za każdą pomoc w imieniu swoim jak i rodzin, które ucierpiały. Kontakt: 500 590 879, 603 442 554, 74 88 000 42 lub OPS w Mieroszowie: 74 8458 262, 74 8494320 – mówi Dorota Skibska.

W piątek z apelem o pomoc zwrócił się także burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński.

– Artykuły pierwszej potrzeby, jak również ubrania, wyposażenie mieszkania, które gmina chce udostępnić najbardziej poszkodowanym starszym osobom są niezbędne. Liczę na ludzi dobrej woli oraz wolontariuszy, którzy mogliby pomóc w przygotowaniu udostępnionego przez gminę lokalu. Z góry dziękuję za okazaną pomoc w imieniu własnym oraz rodzin z Golińska. W sprawie pomocy proszę o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej: pl. Niepodległości 1, tel/fax. 74 8458 262, tel. 74 849 43 20, email: opiekamieroszow@poczta.onet.pl.

(RED)

 pozar golinsk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W pożarze kamienicy w Golińsku, który wybuchł 7 lipca, poszkodowane zostały 4 rodziny.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej