Tygodnik DB2010

Nie narzekają na nudę

W Gminie Stare Bogaczowice wakacje ruszyły pełną parą. Na brak wrażeń nie mogą narzekać tak dzieci, jak i dorośli mieszkańcy gminy.

 

30 czerwca odbyła się wycieczka do Juraparku w Krasiejowie, która zainaugurowała cykliczne wyjazdy w ramach projektu „Wakacje 2016”. Centrum Nauki i Rozrywki sprawdziło się jako atrakcja zarówno dla małych, jak i starszych dzieci. Piękna pogoda pozwoliła uczestnikom wycieczki skorzystać ze wszystkich atrakcji parku: było zwiedzanie, tunel czasu, cyfrowe oceanarium, zabawy w wodzie i na dwóch placach zabaw. W ciągu dwóch najbliższych miesięcy planowane są kolejne wyjazdy, m.in. do Kletna, Złotego Stoku, Zamku Czocha, Jeziora Leśniańskiego, Kompleksu „Włodarz”, Muzeum Molke oraz Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczestnicy projektu „Wakacje 2016” wezmą także udział w zajęciach edukacyjnych wałbrzyskiego Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

Pełen atrakcji dla mieszkańców gminy był także weekend. W sobotę odbył się rodzinny festyn w Chwaliszowie. Organizatorzy zapewnili uczestnikom imprezy szereg atrakcji, m.in. wyścigi ciągników, walki koparek, gry i konkursy, animacje dla dzieci i dmuchańce. Podczas festynu sprzedawane były cegiełki, dające udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Dochód z akcji przeznaczony zostanie na budowę nowego skweru w Chawliszowie „Zielony Róg”.

Niedziela także upłynęła pod hasłem rozrywki. 3 lipca odbył się finał podsumowujący drugi projekt z dotacji Fundacja Banku Zachodniego WBK – tym razem z programu grantowego „Tu mieszkam. Tu zmieniam”. W ramach projektu powstał punkt panoramiczny dla mieszkańców i turystów odwiedzających Stare Bogaczowice. Wytyczony został także szlak pieszo-rowerowy i do uprawiania nordic walking. Punkt panoramiczny znajduje się między kaplicą św. Anny a Przysiółkiem Wrony. Do punktu panoramicznego prowadzą trzy drogi: oznakowane obok posesji nr 90 w Starych Bogaczowicach, obok urzędu gminy w kierunku kaplicy św Anny oraz nieoznakowana od strony Przysiółka Wrony. Powstały punkt panoramiczny pozwala z jednego miejsca podziwiać m.in. Ślężę, zamek Książ, Wielką Sowę czy Śnieżkę w Karkonoszach.

(IL)

 Punkt panoramiczny 2

 

 

 

 

 

 

 

 

Punkt panoramiczny to kolejna atrakcja Gminy Stare Bogaczowice.

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej