Tygodnik DB2010

Rybczyński za Zalasa?

Wiesław Zalas został odwołany z funkcji zastępcy burmistrza Mieroszowa. – Zarządzenie w sprawie nowego zastępcy zostanie wydane w najbliższy poniedziałek – powiedział nam Marcin Raczyński, burmistrz Mieroszowa. Na giełdzie nazwisk najczęściej przewija się Zbigniew Rybczyński, który od roku jest prezesem ZGK Sp. z o.o. w Mieroszowie.

 

Wiesława Zalas pracę na stanowisku zastępcy burmistrza Mieroszowa zakończył 30 czerwca.

– To nie była nagła decyzja. Rozmawialiśmy o naszej współpracy i doszliśmy do wniosku, że jesteśmy już trochę zmęczeni. Wiesław dostał propozycję współpracy na innym polu i teraz się nad nią zastanawia – powiedział portalowi db2010.pl burmistrz Marcin Raczyński.

Co na to były już wiceburmistrz Mieroszowa?

– Rozmawialiśmy w czwartek i rzeczywiście padła propozycja, bym działał w gminie Mieroszów na polu kultury. Ale po namyśle doszedłem do wniosku, że nie jestem zainteresowany ta propozycją – powiedział portalowi db2010.pl Wiesław Zalas, który był jednym z filarów zwycięskiej kampanii wyborczej Marcina Raczyńskiego.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że dotychczasowy zastępca burmistrza dostał propozycję kierowania Mieroszowskim Centrum Kultury. A kto zajmie zwolniony przez niego fotel wiceburmistrza?

– Nie będzie wakatu. W poniedziałek zostanie ogłoszone nazwisko nowego zastępcy burmistrza. Będzie to osoba z zewnątrz, ale nie do końca – dodał tajemniczo Marcin Raczyński.

Na giełdzie nazwisk najwyżej stoją akcje Zbigniewa Rybczyńskiego, który przed rokiem wygrał konkurs na stanowisko prezesa zarządu Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Mieroszowie. Nowy prezes szybko zyskał zaufanie burmistrza Marcina Raczyńskiego i stał się jednym z najbliższych jego współpracowników.

Robert Radczak

SONY DSC

Wiesław Zalas ( z lewej) nie skorzysta z nowej propozycji współpracy z burmistrzem Marcinem Raczyńskim.

 

SONY DSC

W poniedziałek okaże się, czy Zbigniew Rybczyński zostanie nowym zastępcą burmistrza Mieroszowa.

Tags: , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej