Tygodnik DB2010

Uratowali honor miasta

Zaledwie kilku godzin potrzebowali mieszkańcy Wałbrzycha, by Oliver z Finlandii, któremu w tym mieście ktoś ukradł rower, dostał nowy pojazd. Tymczasem policja szuka skradzionego roweru i sprawcy rabunku.

 

– Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Wałbrzychu prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie kradzieży roweru marki Merida koloru niebiesko – czarnego, do której doszło 27 czerwca 2016 roku około godziny 17.30 koło hotelu przy ulicy Czerwonego Krzyża w Wałbrzychu. Rower pozostawiony został wraz z ekwipunkiem w postaci namiotu, śpiwora, butli turystycznej z gazem oraz rzeczy osobistych. Właścicielem skradzionego mienia jest obywatel Finlandii. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w odzyskaniu skradzionego roweru oraz świadków zdarzenia prosimy o bezpośredni kontakt z Komisariatem Policji II w Wałbrzychu lub dzwoniąc na numer telefonu (74) 842 03 32 oraz alarmowy 997 – wyjaśnia starszy aspirant Joanna Żygłowicz, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

Rozpowszechniona informacja lotem błyskawicy obiegła lokalne środki masowego przekazu oraz portale społecznościowe. I nie trzeba było długo czekać na reakcję wałbrzyszan. Grupa mieszkańców zorganizowała Finowi nie tylko nowy rower i ekwipunek niezbędny do kontynuowania podróży do Włoch, ale także nocleg i rowerową wycieczkę po najciekawszych miejscach Wałbrzycha i Szczawna Zdroju.

– Środowisko kolarskie w Wałbrzychu stanęło na wysokości zadania i uratowało honor naszego miasta – podkreśla Henryk Fortoński, niepełnosprawny kolarz z Wałbrzycha, który spotkał się z Finem i grupą osób niosących mu pomoc. – Sam w przeszłości podróżowałem po Europie rowerem i przejeżdżałem między innymi przez Finlandię. Wiem, jak bardzo w trudnych chwilach cieszy taka życzliwość mieszkańców. Wielkie słowa uznania dla Andrzeja Sikonia za zorganizowanie akcji oraz dla sklepu rowerowego Bike Expert z Piaskowej Góry, którego właścicielem jest Krzysztof Podraza, bo to od nich Oliver dostał nowy rower.

(RED)

 rower fina

 

 

 

 

 

 

 

 

Wałbrzyska policja szuka tego roweru oraz sprawcy jego kradzieży.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej