Tygodnik DB2010

Chrzest Polski w Strudze

W ramach projektu Dolnośląska Stolica Kultury, gmina Stare Bogaczowice zgłosiła do Powiatu Wałbrzyskiego pomysł organizacji inscenizacji Chrztu Polski z okazji obchodów 1050 – lecia Chrztu Polski.

 

Dolnośląska Stolica Kultury to program wsparcia kultury, zaproponowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu w 2016 roku. Pomysł na program powstał w wyniku realizacji Europejskiej Stolicy Kultury przez miasto Wrocław.

– Inscenizacja plenerowa „Chrzest Polski” polega na zaprezentowaniu mieszkańcom inscenizacji tego historycznego wydarzenia w Pałacu Struga. Projekt ma na celu zwiększenie świadomości mieszkańców na temat roli i znaczenia przyjęcia przez Polskę chrztu – wyjaśniają pomysłodawcy przedsięwzięcia.

Uroczyste obchody tego niezwykłego jubileuszu odbędą się 18 czerwca (sobota) na terenie Pałacu w Strudze. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00 wystąpieniem „Kwiat paproci” w wykonaniu dzieci ze szkoły filialnej w Strudze, a po nim odbędą się liczne warsztaty, konkursy oraz animacje dla dzieci i dorosłych. Główna atrakcja wieczoru, inscenizacja plenerowa „Chrzest Polski”, przedstawiona zostanie o godzinie 19.00.

(RED)

Inscenizacja-Chrztu-Polski

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej