Tygodnik DB2010

Dni Szczawna-Zdroju

XXXVI Dni Szczawna-Zdroju upłynęły w atmosferze dobrej zabawy, wielu atrakcji i niespodzianek. Większość imprez zlokalizowanych było w obrębie parku Zdrojowego, gdzie odbyły się koncerty i pokazy artystyczne.

 

W sobotę można było posłuchać koncertu Zespołu DeCOLT oraz Andreo & Karina jako Albano & Romina Power. Poza sceną dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, kul wodnych i eurobungy. Z myślą o najmłodszych przygotowano też gry plenerowe i animacje. Scenę opanowali też najmłodsi – wystąpiły dzieci z Miejskiego Przedszkola i Szkoły Podstawowej oraz Grupa Akrobatyczno – Cyrkowa MOK. W niedzielę na scenie można było zobaczyć ponownie Zespół DeCOLT, The last Ride oraz uElectro Górali. Scena w parku Zdrojowym należała też do młodzieży – wystąpiły zespoły: dersky, Wrzask i inni młodzi lokalni artyści.

W tegorocznych obchodach Dni Szczawna-Zdroju nie zabrakło też imprez towarzyszących. Na kortach tenisowych odbył się między innymi: Międzynarodowy Turniej Kobiet w tenisie ziemnym SZCZAWNO CUP 2016, a na kompleksie boisk przy ul. Topolowej 5 – Małe Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, Piknik Lekkoatletyczny uczniów Publicznego Gimnazjum, mecz piłki nożnej Ligi Okręgowej Juniorów, A klasy MKS Szczawno-Zdrój – Zieloni Mrowiny. Hala sportowa przy ul. Słonecznej też tętniła życiem – odbył się tam turniej koszykówki dla dzieci i młodzieży McDonald’s CUP oraz turniej piłki nożnej dla dzieci o Puchar Burmistrza Szczawna-Zdroju.

Instytucje kultury także świętowały Dni Szczawna. W Miejskiej Bibliotece odbyło się przedstawienie „Brzechwa znany i nieznany dla dzieci i dorosłych” przygotowane przez grupę teatralną działającą przy bibliotece. Z myślą o całych rodzinach zorganizowano grę miejską – zagadki, zadania, aktywność fizyczna. W Teatrze Zdrojowym odbył się Wieczór Wokalno-Teatralny w wykonaniu podopiecznych stowarzyszenia „Motyl”. W sobotę wystąpiły Zespoły z Mokrzeszowa i Świdnicy, które zgromadziły całą salę widzów. Aplauz na koniec świadczył o wspaniałym, wzbudzającym niezapomniane emocje występie artystów. Obchody Dni Szczawna-Zdroju zakończyły się tradycyjnie pokazem sztucznych ogni.

– Dziękujemy za tak liczne przybycie i za doskonałą zabawę. Liczymy, że spędziliście Państwo miłe chwile podczas święta naszego miasta – mówi w imieniu organizatorów Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna Zdroju.

(RED)

 dni szczawna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dni Szczawna Zdroju cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej