Tygodnik DB2010

Siłownia na koniec wakacji?

Kolejny raz wracamy do kłopotów, jakie ma zwycięzca dwóch ostatnich edycji wałbrzyskiego budżetu partycypacyjnego – Rada Wspólnoty Samorządowej Podzamcze. Zgłoszone przez nią projekty uzyskały najwięcej głosów, ale… nie mogą się doczekać realizacji.

 

Chodzi o monitoring miejsc na największym osiedlu, w których stwierdzono szczególne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego oraz o budowę siłowni plenerowej w pobliżu kościoła parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Sprawa ma dla Rady Wspólnoty Samorządowej Podzamcze istotne znaczenie i jest traktowana jako prestiżowa, gdyż utknięcie wspomnianych projektów w martwym punkcie, rzutuje na jej wiarygodność i autorytet w środowisku, a trzeba wiedzieć, że w przeszłości Rada pilotowała z pozytywnymi efektami wiele pożytecznych przedsięwzięć, zyskując uznanie podzamczan.

– Jeśli sprawa realizacji zwycięskich projektów WBP będzie się przedłużała, trudno będzie liczyć na akceptację następnych naszego autorstwa. Nie widząc oczekiwanych efektów swojego zainteresowania wcześniejszymi przedsięwzięciami, mieszkańcy po prostu odmówią swoich podpisów – twierdzą w RSW i trudno odmówić im racji.

Trochę bulwersuje fakt, iż dotychczas, mimo wyjątkowo łagodnej zimy, nie ruszyła budowa siłowni plenerowej, stanowiącej uzupełnienie ćwiczeń na pobliskiej trasie pieszo-rowerowej przy al. Podwale, a przecież jest to projekt stosunkowo tani i mało skomplikowany technicznie. Wiosnę mamy pogodną, lato też zapowiada się ciekawie, zatem szkoda, że łąka na wspomnianym terenie nie jest wykorzystywana na ćwiczenia fizyczne. Na razie może służyć pasącym się kozom, gdyby oczywiście takie na Podzamczu się uchowały…

Ostatnie przed wakacjami posiedzenie RSW Podzamcze, poświęcono więc głównie na omówienie zaistniałej sytuacji oraz znalezienie środków zaradczych i sposobów urealnienia projektu. W dyskusji podkreślono, że gdyby wszystko potoczyło się pomyślnie, siłownia mogłaby zostać uruchomiona jeszcze w sierpniu. Późna jesień byłaby nieporozumieniem… Sprawa podzamczańskiej siłowni ma być omawiana, z inicjatywy radnych tego osiedla, na najbliższym posiedzeniu Rady Miejskiej Wałbrzycha.

Andrzej Basiński

 Silownia x

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiosnę mamy pogodną, lato też zapowiada się ciekawie i szkoda, że ta łąka nie jest wykorzystywana na ćwiczenia fizyczne.

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej