Tygodnik DB2010

Sąsiedzka aktywność

-Trasę #ACTIVE Głuszyca-Jedlina-Zdrój uważamy za otwartą- tymi słowami, wypowiedzianymi podczas Festynu Sąsiedzkiego w Kompleksie Pałacowym Jedlinka, burmistrzowie Głuszycy i Jedliny- Zdroju – Roman Głód i Leszek Orpel uroczyście otworzyli 20-kilometrową trasę łącząca sąsiadujące ze sobą gminy.

 

Rowerzyści, biegacze i miłośnicy nordic-walking wyruszyli, by poznać trasę #ACTIVE. Leszek Orpel, wraz z biegaczami, pokonał trasę wyznaczoną w Głuszycy, a Roman Głód prowadził jedlińską trasą grupę rowerzystów. W tym samym czasie na placu przy Kompleksie Pałacowym Jedlinka mieszkańcy Głuszycy i Jedliny-Zdroju promowali i poznawali różne formy aktywności.

Pokaz treningu siłowego zaprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego GIM Głuszyca, których trenuje Jacek Kędzierski, nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum Publicznym w Głuszycy. Na scenie pięknie zatańczyła 10-letnia głuszyczanka Amelka Nadkańska, uczestnicząca w zajęciach zumby prowadzonych przez Magdalenę Truszczyńską w Centrum Kultury w Głuszycy. Mieszkańcy Jedliny-Zdroju uczyli przybyłych na festyn, jak aktywnie spędzić czas, grając w bule. W pełnych radości i energii tańcach zumby zaprezentowała się grupa dzieci z Jedliny-Zdroju pod okiem Anety Marciniuk. Po odśpiewaniu swojego hymnu, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Głuszycy, którzy często maszerują z kijkami, wzięli udział w rozgrzewce poprowadzonej przez Krzysztofa Krzymińskiego, instruktora nordic-walking z Głuszycy. Pokaz treningu dla biegaczy poprowadzili Ewa Sobieraj i Andrzej Kolisz, biegacze zaangażowani w organizację ultramaratonu Waligóra Run Cross Głuszyca i Biegu Szlakiem Riese.

Prócz treningu fizycznego organizatorzy festynu przygotowali dla przybyłych również trening intelektualny. Odpowiadający poprawnie na pytania w quizie wiedzy o sąsiadach – Głuszycy i Jedlinie-Zdroju – otrzymywali upominki.

– Dziękujemy za wspólnie spędzone popołudnie i zapraszamy do aktywności na trasie #ACTIVE – dodają gospodarze obu gmin: Roman Głód i Leszek Orpel.

(RED)

 glod_orpel wstega

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burmistrzowie Roman Głód i Leszek Orpel dokonali uroczystego otwarcia trasy #ACTIVE.

SONY DSC

 Festyn Sąsiedzki zgromadził wielu mieszkańców Jedliny Zdroju i Głuszycy.

Tags: , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej