Tygodnik DB2010

Kolejne środki na inwestycje

 

Po raz pierwszy w historii istnienia Powiatu Wałbrzyskiego, zarządowi udało się pozyskać środki finansowe z subwencji ogólnej na inwestycje drogowe. Przedmiotem wsparcia jest obiekt mostowy w miejscowości Jaczków w gminie Czarny Bór.

 

Most jest uszkodzony i stwarza zagrożenie dla użytkowników. Po przebudowie obiekt będzie miał pełną nośność 40 ton, co znacznie ułatwi komunikację między powiatami: kamiennogórskim, wałbrzyskim i świdnickim. Szacunkowy koszt inwestycji to 967 265 zł. Wysokość dofinansowania otrzymanego przez Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego wynosi 467 628 zł. Skąd będzie pochodziła pozostała kwota?

– Pozostały koszt inwestycji to wkład własny powiatu. Bazując na dotychczasowych doświadczeniach przetargowych, inwestycję i tak zrealizujemy taniej niż zamierzamy. Nie będziemy zwlekać i już ogłaszamy przetarg na przebudowę obiektu, aby prace zakończyć przed zimą. Należy się spodziewać utrudnień w ruchu na odcinku drogi w Jaczkowie, za co z góry przepraszamy, ale zmieniamy powiat dla Państwa – podkreśla Krzysztof Kwiatkowski, wicestarosta wałbrzyski.

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

most jaczkow

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po remoncie most w Jaczkowie będzie miał nośność 40 ton.

Tags: , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej