Tygodnik DB2010

Szynobusem do Wrocławia

Mieszkańcy Głuszycy i Jedliny Zdroju będą mogli korzystać z bezpośredniego połączenia kolejowego z Wrocławiem! Remont linii kolejowej Kłodzko – Wrocław sprawi, że pociągi bezpośrednie z Kudowy pojadą objazdem przez Nową Rudę i Wałbrzych.

szynobus jedlina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W okresie od 13 czerwca (poniedziałek) do 2 września (piątek) na linii Wrocław – Kłodzko zarządca infrastruktury (PKP PLK S.A.) będzie prowadził prace torowe pomiędzy Strzelinem i Kamieńcem Ząbkowickim. Wymieniane będą szyny i podkłady, zlikwidowane zostaną ograniczenia prędkości. Ponieważ ten fragment linii jest jednotorowy, w okresie robót konieczne będzie całkowite wstrzymanie ruchu pociągów i wprowadzenie autobusowej komunikacji zastępczej, co wydłuży czas podróży.

– Wyjątkiem będą pociągi bezpośrednie Kolei Dolnośląskich, linii D9, kursujące z Kudowy-Zdroju do Wrocławia. Aby zminimalizować pasażerom uciążliwości związane z przesiadkami, szynobusy zostaną skierowane objazdem przez Nową Rudę, Głuszycę, Jedlinę-Zdrój i Wałbrzych. Wydłużenie czasu podróży będzie porównywalne, ponieważ na wyremontowanym odcinku z Wałbrzycha do Wrocławia pociągi pojadą 120 km/h, z przystankami wyłącznie na stacjach Wałbrzych Miasto i Jaworzyna Śląska. Zaletą będzie brak konieczności przesiadki, co w przypadku kuracjuszy i turystów z większym bagażem zawsze ma duże znaczenie. Warto zaznaczyć, że takie rozwiązanie poprawi również warunki podróży na odcinku między Kłodzkiem i Wałbrzychem. Szynobusy będą zatrzymywać się na wszystkich stacjach i przystankach, umożliwiając mieszkańcom Nowej Rudy, Ludwikowic, czy Głuszycy bezpośrednią podróż do Wrocławia. Ułatwi to także dojazd turystów z Wrocławia w Góry Sowie tą najpiękniejszą – choć niewątpliwie także oczekującą remontu – linią kolejową w Polsce. Podsumowując, pragniemy bardzo serdecznie przeprosić naszych Pasażerów za utrudnienia. Na trasie objazdu (również w połączeniach z przesiadkami – patrz załączony rozkład jazdy) wprowadzona zostanie taryfa promocyjna. Prosimy także pamiętać, że po zakończeniu robót pociągi przyśpieszą – celem prac jest przywrócenie prędkości 100 km/h na remontowanym odcinku. Pierwsze pociągi pojadą nowym torem po południu 3 września – mówi Naczelnik Działu Przewozów Koleje Dolnośląskie S.A.

(RED)

Tags: , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej