Tygodnik DB2010

Szacowanie strat po ulewie

Trwa liczenie strat w wyniku gradobicia, ulewnych opadów deszczu, podtopień i obfitego spływu powierzchniowego wód w Gminie Głuszyca. W nawałnicy, która w sobotę przeszła nad Aglomeracją Wałbrzyską, najbardziej ucierpieli mieszkańcy Kolc i Głuszycy Górnej.

 

Na podstawie zarządzenia nr 64/0/2016 Burmistrza Głuszycy z 30 maja 2016 r. zostały powołane gminne komisje do spraw szacowania wysokości start w infrastrukturze gminy oraz w gospodarstwach domowych i przedsiębiorstwach w wyniku niekorzystnych zjawisk meteorologiczno-hydrologicznych. W czasie wizji lokalnych członkowie komisji mają oszacować wielkość powstałych szkód w poszczególnych gospodarstwach domowych i obiektach gminnych.

– Osoby, które ucierpiały na skutek ostatnich ulewnych opadów deszczu, gradu i lokalnych podtopień są proszone o zgłaszanie się do zastępcy burmistrza Grzegorza Szymańskiego, który zajmuje się koordynacją spraw związanych z szacowaniem szkód powstałych 28 maja – mówi Roman Głód, burmistrz Głuszycy.

Informujemy mieszkańców, że worki z piaskiem obecnie są składowane na terenie bazy Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Kłodzkiej w Głuszycy Górnej. W przypadku wystąpienia zagrożenia powodziowego worki zostaną wydane lub dowiezione pod wskazany adres po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z pracownikiem Urzędu Miejskiego w Głuszycy Piotrem Wąsikiem (tel. 512 272 696).

Podmyte krawężniki, tony piasku naniesione na chodniki i jezdnie, połamane gałęzie, częściowo zalana stołówka w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych i uszkodzona nawierzchnia ulicy Świdnickiej – to bilans wtorkowej ulewy, która przeszła nad Świebodzicami.

Pracownicy ZGK Świebodzice od rana usuwali najpoważniejsze zniszczenia – przede wszystkim uszkodzenia w jezdni na ul. Świdnickiej. Woda zerwała fragmenty asfaltu na wysokości dawnej rzeźni. Ponieważ droga, jednostronną decyzją władz powiatu, została przekazana gminie, samorząd niezwłocznie zajął się naprawą uszkodzeń.

Intensywny deszcz spowodował także straty w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych z Oddziałami Integracyjnymi. Rynny nie nadążały z odprowadzaniem wody i zalaniu uległa szkolna jadłodajnia. Pomieszczenie zostało na razie wyłączone z użytkowania, dyrekcja czeka na opinię fachowca, który oszacuje straty.

(RED)

 zalana droga lomnica

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnie nawałnice najwięcej szkód poczyniły w Gminie Głuszyca.

Tags: , , , , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej