Tygodnik DB2010

Bliżej kultury

Gminne Centrum Edukacyjno – Społeczne w Starych Bogaczowicach, we współpracy z Fundacją „Polny kwiat”, pozyskało dotację z Województwa Dolnośląskiego z zakresu kultury na działanie „Bliżej Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016”.

 

Celem zadania jest zwiększenie uczestnictwa dzieci i młodzieży w działaniach kulturalnych związanych z realizowaniem celów Europejskiej Stolicy Kultury oraz poznanie historii, tradycji i dziedzictwa kulturowego Dolnego Śląska.

– Zadanie polega na zorganizowaniu cyklu wyjazdów do instytucji kultury we Wrocławiu na działania kulturalne związane z obchodami Europejskiej Stolicy Kultury. W programie wyjazdów są m.in.: wyjazdy do muzeów, opery, cyrku czy teatru. Udział w tych wydarzeniach będzie miał istotny wpływ na rozwój uzdolnień oraz podniesienie świadomości dziedzictwa kulturowego Dolnego Śląska przez młodych mieszkańców terenów wiejskich. Ideą Europejskiej Stolicy Kultury jest wzajemne poznanie, zbliżenie i dialog międzykulturowy Europejczyków. ESK stanowi ważny element poszukiwania nowej tożsamości zjednoczonej Europy. Dlatego też wyjazdy do Wrocławia na wydarzenia związane z obchodami ESK będą miały wpływ na zwiększenie uczestnictwa w kulturze mieszkańców terenów wiejskich, a także na rozwój miasta w sferze kultury – wyjaśnia Agnieszka Lechowicz z Gminnego Centrum Edukacyjno – Społecznego w Starych Bogaczowicach.

(RED)

herb stare bogaczowice

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej