Tygodnik DB2010

Dla bezpieczeństwa każdego z nas

beata_zolnieruk

 

 

 

 

 

 

 

W Sejmie odbyła się konferencja parsowa Partii KORWiN z udziałem prezesów partii oraz lokalnych liderów. Tematem konferencji był start kampanii ,,KORWiN dla bezpieczeństwa”, mającej na celu zbiórkę podpisów pod obywatelskimi projektami ustaw o poszerzeniu granicy obrony koniecznej, przywróceniu kary śmierci dla morderców i poszerzeniu prawa do posiadania broni.

Liczymy na to, że społeczeństwo wesprze nas i z dużą – już od samego początku deklarowaną chęcią uczestniczenia w tym projekcie – aktywnością przystąpi do zbierania podpisów. Od samego rana, gdy tylko kampania ruszyła, otrzymuję telefony i wiadomości z deklaracją pomocy. Jak widać, w obliczu narastających zagrożeń obywatele czują, że muszą zrobić coś więcej i chcąc dołożyć swoją cegiełkę do zapewnienia bezpieczeństwa sobie i swoim bliskim, deklarując swoją pomoc. Polacy mają prawo się bronić, dlatego te projekty muszą stać się tematem debaty publicznej.

Przypomnę, że projekt dotyczący przywrócenia kary śmierci dla morderców, to projekt wzorowany na projekcie Prawa i Sprawiedliwości z 2004 roku, nad którym pieczę sprawował Zbigniew Ziobro, obecny mister sprawiedliwości. Natomiast ustawa o broni i amunicji to ustawa, którą należy zmienić ze względu na jej bardzo restrykcyjny charakter. Projekt powstał przy współpracy ze środowiskami klubów strzeleckich i organizacji obrony terytorialnej. Jeśli chodzi o projekt ustawy o obronie koniecznej to myślę, że wagi tego umocowania prawnego nikomu nie muszę wyjaśniać. Ta ustawa jest kluczowa dla wszystkich tych, którzy chcą się bronić przed bandytami, którzy chcą napaść na nasz dom i skrzywdzić naszych bliskich. Często według obecnego prawa mamy do czynienia z przekroczeniem obrony koniecznej i w rzeczywistości człowiek, który broni swojego terytorium staje się – według prokuratorów – przestępcą. Za pośrednictwem Tygodnika DB 2010 zwracam się do wszystkich osób, które mają podobne spojrzenie na powyższe problemy, aby wspomogły nas w tej akcji. Już niebawem będziecie mogli Państwo złożyć swój podpis pod projektami ustaw. Miejsca zbiórki będą wskazane na stronach internetowych partii, ale można się również kontaktować osobiście ze mną pisząc wiadomość na Facebooku.

Beata Żołnieruk

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej