Drogowcy opanowali Walim

Polecamy17 maja, 2016

Z gminy Walim nie znikają ekipy remontujące drogi. Pieniądze na naprawy pochodzą zarówno z budżetu Gminy Walim, jak i z różnych pozyskanych źródeł zewnętrznych, dzięki którym możliwe jest wykonanie wielu ważnych dla mieszkańców inwestycji.

walim remont drogi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Podjąłem działania w celu pozyskania promesy w wysokości 280 tysięcy złotych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dzięki tym środkom zostanie wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa, wraz z odwodnieniem, przy ul. Głównej 37 w Zagórzu Śląskim. Pozyskaliśmy również środki finansowe z Terenowego Funduszu Gruntów Rolnych w wysokości ok 50 tys. złotych na remont drogi przy ul. Bystrzyckiej od nr 56 do 60 w Dziećmorowicach – wylicza Adam Hausman, wójt Gminy Walim.

Tymczasem w centrum Walimia zakończył się I etap przebudowy tzw. ronda walimskiego. W ramach tego zadania wykonano nową nawierzchnię na pętli autobusowej oraz remont drogi przy ul. Piastowskiej (na odcinku ok 120 metrów bieżących). Zadania te w 100 % zostały zrealizowane ze środków własnych Gminy Walim.

W Zagórzu Śląskim, przy ul. Spacerowej, na odcinku ok 260 metrów bieżących wykonane zostało pobocze, dzięki czemu zwiększyła się liczba miejsc postojowych w tej turystycznej miejscowości. W trakcie realizacji jest budowa oświetlonego parkingu dla samochodów osobowych w Zagórzu Śląskim. Wynikiem tego zadania, mającego ogromne znaczenie dla wzrostu bezpieczeństwa oraz prawidłowego ruchu drogowego nad jeziorem Bystrzyckim, będzie 78 miejsc parkingowych, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych.

W najbliższym czasie ekipy remontowe pojawią się także na drogach gminnych w Jugowicach oraz Michałkowej. Stanie się to za sprawą rozstrzygniętych przetargów na dwa zadania realizowanych ze środków własnych Gminy Walim.

– Na terenie naszej gminy prace remontowe będą prowadzone także na drogach powiatowych i obejmą: remont ok 1200 metrów bieżących drogi w miejscowości Niedźwiedzica; przebudowę drogi nr 3368 D z Dziećmorowic do Zagórza Śląskiego, czyli odcinek około 4,5 km. Zadania te realizowane będą przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu. Rok 2016 to kolejny okres, w którym zaplanowaliśmy wiele zadań i inwestycji zmierzających do polepszenia życia i wizerunku naszej gminy, dlatego też ekipy remontowe widoczne będą jeszcze niejednokrotnie na terenie naszej Krainy Sowiogórskich Tajemnic – podkreśla Adam Hausman.

(RED)

Tagi: ,