Tygodnik DB2010

Nie są sami

Seniorzy ze Szczawna-Zdroju powołali Grupę Wzajemnej Pomocy „Nie jesteś sam, nie jesteś sama”. Grupa powstała, po to, aby bezinteresownie pomagać w każdym niemal ludzkim problemie.

 

Członkowie grupy będą się spotykać cyklicznie w celu wzajemnej pomocy w trudnościach życia codziennego, dzielenia się wsparciem emocjonalnym, zwalczania bezradności wobec problemu, własnej choroby, trudnej sytuacji życiowej itp.; budowania siły, nadziei, i poczucia wartości wśród uczestników grupy; wymiany użytecznych informacji oraz szukania wspólnymi siłami rozwiązań w trudnych sytuacjach. Spotkania będą się odbywały w Cafe Galerii. Liderem Grupy Wzajemnej Pomocy „Nie jesteś sam, nie jesteś sama” został wybrany Andrzej Czop.

– Wzajemna pomoc jest podstawą życia społecznego. Przez połączenie wysiłku grupa może zrealizować to, czego nie może zrealizować jednostka. Obecność i uczestnictwo każdej osoby powiększa siłę grupy, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców Szczawna –Zdroju do współpracy. Każdy z nas posiada umiejętności, doświadczenia zawodowe lub życiowe, którymi może się podzielić. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w Cafe Galerii w Szczawnie-Zdroju przy ul. T. Kościuszki 6, w godz. od 15.00 – 18.00, tel. 662 095 043. Wzajemna pomoc to nie tylko realne wsparcie, ale i duże przeżycie – podkreślają twórcy Grupy Wzajemnej Pomocy „Nie jesteś sam, nie jesteś sama” w Szczawnie Zdroju.

(RED)

flag-szczawno-zdroj

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej