Tygodnik DB2010

Strażacy świętowali

W Gminie Stare Bogaczowice odbyły się obchody Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Jabłowie mszą świętą w intencji wszystkich strażaków. W uroczystościach uczestniczyli druhowie z jednostek OSP z terenu gminy, wójt Gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech, zastępca wójta Bogdan Stochaj, a także członek Prezydium Zarządu Głównego Związku OSP RP Ireneusz Niedźwiecki oraz sołtys wsi Jabłów i mieszkańcy.

 

Po mszy wszyscy udali się do świetlicy wiejskiej w Jabłowie, gdzie został przygotowany obiad i poczęstunek. Prezes OSP Jabłów druh Krzysztof Kłassen przywitał przybyłych gości, a komendant gminny druh Konrad Wójcik – w imieniu strażaków – podziękował wójtowi Gminy Stare Bogaczowice za wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych. Z kolei od władzy samorządowej strażacy usłyszeli wiele podziękowań i życzeń na przyszłość.

– Z okazji obchodów Dnia Strażaka, pragniemy złożyć wyrazy szacunku i uznania za służbę, trud i poświęcenie. W tym szczególnym dla wszystkich druhów dniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za lata bezinteresownej i niezmiernie potrzebnej służby. Doceniamy Waszą wzorową postawę i pracę na rzecz bezpieczeństwa pożarowego, jak również przeciwdziałania skutkom klęsk żywiołowych oraz innych zagrożeń. Pragniemy zaznaczyć, że Wasze zaangażowanie na rzecz rozwoju ochrony przeciwpożarowej i szeroko pojętego bezpieczeństwa publicznego zasługują na najwyższe uznanie i wdzięczność. Również chcemy podkreślić Wasz profesjonalizm działania podczas prowadzonych akcji ratowniczych. Życzymy wielu lat w zdrowiu, sukcesów w życiu zawodowym, w pracy społecznej oraz szczęścia w życiu osobistym – mówił podczas uroczystości wójt Mirosław Lech.

(RED)

 

SONY DSC

Strażacy z Gminy Stare Bogaczowice na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców, a w sobotę wspólnie świętowali.

Tags: , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej