Tygodnik DB2010

Walczą z piratami drogowymi

Funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu każdego dnia dbają o poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu wałbrzyskiego. Ostatnio, na skrzyżowaniu ulic de Gaulle, Uczniowskiej i Wrocławskiej, wykorzystując mobilne centrum monitoringu, za pośrednictwem kamer obserwowali kierujących, niestosujących się do sygnalizacji świetlnej.

 

W celu poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu wałbrzyskiego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zorganizowali działania pod kryptonimem „Czerwone światło”. Do działań wykorzystane zostało Mobilne Centrum Monitoringu z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Skrzyżowanie ulic de Gaulle ,  Uczniowskiej i Wrocławskiej nie zostało wybrane przypadkowo. W tym miejscu często kierowcy nie stosują się do sygnalizacji świetlnej, co powoduje zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

– Podczas działań funkcjonariusze obserwowali na monitorze zachowania kierowców – relacjonuje nadkomisarz Magdalena Korościk z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. – W przypadku zauważenia kierującego jadącego niezgodnie z przepisami ruchu drogowego informacje o nim przekazywali najbliższemu patrolowi policji.  Podczas działań monitorowane były również zachowania pieszych. W sumie funkcjonariusze skontrolowali 92 pojazdy. Nałożono 80 mandatów karnych i skierowano 2 wnioski do sądu. Piraci drogowi już nie mogą czuć się bezkarni na skrzyżowaniach, gdzie nie widać policji. Mobilne Centrum Monitoringu to pojazd pełen monitorów i komputerów. Samochód w niczym nie przypomina radiowozu, więc i kierowcy nie czują przed nim respektu. Należy dodać, że Mobilne Centrum Monitoringu może być umiejscowione nawet 500 m od wybranego skrzyżowania. Kierowcy muszą pamiętać o tym, że nigdy nie wiadomo kiedy kolejny raz zawita do Wałbrzycha i które skrzyżowanie będzie monitorowane.

(RED)

 centrum4

 

 

 

 

 

 

 

 

W mobilnym centrum monitoringu, za pośrednictwem kamer, policjanci obserwowali kierujących i pieszych, którzy łamali przepisy ruchu drogowego.

 

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej