Tygodnik DB2010

Odkrycie na boisku w Głuszycy

Marcin Kozłowski, głuszyczanin, przedstawiciel Fundacji Poszukiwań Historycznych złożył w obecności mediów oświadczenie dotyczące wykonanych badań magnetometrem na boisku sportowym w Głuszycy przy ul. Dolnej.

 

Głuszycki poszukiwacz wskazał miejsce, w którym udało się w ostatnim czasie ustalić duże ilości metalu znajdującego się pod ławkami dla kibiców. Magnetometr wskazał , że metalowe znalezisko ma długość 4 metrów i szerokość 1,5 m.

– O miejscu tym opowiadał mi wujek, brat bliźniak mamy. Wujek pamięta, że w jeszcze w latach 50. ubiegłego wieku, kiedy był dzieckiem, bawił się we wskazanym miejscu działem, które z czasem zostało przysypane żwirem. Jest duże prawdopodobieństwo, że pod obecnymi ławkami dla kibiców znajduje się działo hitlerowskie o dużym kalibrze- mówi Marcin Kozłowski, który o znalezisku poinformował już Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu i uzyskał zgodę Gminy Głuszyca na podjęcie dalszych prac poszukiwawczych.

Jak zapewnia zgłaszający znalezisko dalsze prace poszukiwawcze będą  prowadzone w najbliższym miesiącu. Na boisku obecny był także Henryk Kmiecik, przedstawiciel Fundacji Poszukiwań Historycznych, która sfinansuje poszukiwania na głuszyckim boisku sportowym.

(RED)

 Odkrycie na boisku w Gluszycy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burmistrz Głuszycy Roman Głód i Marcin Kozłowski.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej