Tygodnik DB2010

Strażacy świętowali

Głuszyckie boisko sportowe zapełniło się mieszkańcami, którzy przybyli na piknik strażacki, zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Głuszycy Górnej wraz z Gminą Głuszyca i Centrum Kultury –MBP.

piknik strazacki gluszyca

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na przybyłych czekało wiele atrakcji. Odznaki Wzorowego Strażaka przekazane przez Wojewódzki Zarząd OSP otrzymało pięciu głuszyckich druhów: Andrzej Sokołowski, Dawid Sokołowski, Grzegorz Grzybowski, Bartosz Jaworski i Kazimierz Jerzyk.

–Wyrażam wdzięczność za Państwa pełną poświęcenia służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej w obronie ludzkiego życia i mienia – dziękował w imieniu mieszkańców dwudziestu głuszyckim członkom OSP burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Publiczność mogła zobaczyć, w jaki sposób strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej  w Głuszycy Górnej pomagają poszkodowanym w czasie przeprowadzonego pokazu ratownictwa drogowego. Dla dzieci przygotowano zabawy i zawody sprawnościowe z drobnymi nagrodami. Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny pod patronatem OSP w Głuszycy Górnej pod nazwą „Co w trawie piszczy? Czyli nie wypalaj traw- ja tu mieszkam”. W konkursie wzięli udział głuszyccy uczniowie szkół podstawowych.

O oprawę muzyczną zadbały dwie głuszyckie grupy: Orkiestra Dęta i Chór Seniorów „Renoma”. W trakcie pikniku pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Głuszycy przeprowadzili akcję Dzień Dawcy Szpiku, w której uczestniczyło wielu głuszyczan, zgłaszających swą gotowość niesienia pomocy osobom chorym na białaczkę.

Kulminacyjnym punktem piknikowego programu był pierwszy w historii Głuszycy mecz piłkarski z udziałem kobiet. O puchar walczyły zawodniczki z drużyny FC Mamy z młodszymi o jedno pokolenie głuszyckimi gimnazjalistkami z drużyny FC Córki. Po pasjonującej i zaciętej walce wynikiem 2:0 zwyciężyły FC Mamy. Kolejny mecz rozegrali strażacy, którzy zmierzyli się z zespołem samorządowców. Mecz zakończył się wynikiem 3: 0 dla samorządowców.

(RED)

 

 

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej