Tygodnik DB2010

Lekcje europejskie

Szkoła Podstawowa w Starych Bogaczowicach, wraz z partnerami, dba o wszechstronny rozwój młodych ludzi. 21 kwietnia w klasie Ia i Ib odbyły się lekcje europejskie. Przedstawicielka Biura Europe Direct Kłodzko w ciekawy i przystępny sposób przekazała wiedzę na temat Unii Europejskiej.

lekcja europejska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie poznali historię jej powstania, flagę, hymn, kraje członkowskie, walutę i maskotkę. Każdy z uczestników otrzymał książeczkę z podstawowymi informacjami o Unii Europejskiej. Dzieciaki kolorowały flagę, postać Syriusza i odgadywały położenie wylosowanego państwa na mapie Europy. Lekcje europejskie to wspaniały sposób połączenia rozrywki z nauką, ale również możliwość pogłębiania poziomu wiedzy o Unii Europejskiej.

Spotkanie odbyło się w ramach organizacji III Gminnego Dnia Europy, który w tym roku odbędzie się 16 maja w Gminnym Centrum Edukacyjno-Społecznym w Starych Bogaczowicach. Uczniowie i wychowawczynie dziękują Stowarzyszeniu Rozwoju Gminy Stare Bogaczowice za zorganizowanie i możliwość spotkania się z przedstawicielką Biura Europe Direct Kłodzko.

(RED)

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej