Tygodnik DB2010

Nowoczesność na torach

Od 29 kwietnia pociągi Pendolino będą regularnie kursowały przez Wałbrzych do Warszawy i Jeleniej Góry. A dzień później przez Wałbrzych kursowanie na trasie Łódź – Jelenia Góra rozpoczną pociągi PesaDart.

 

Od 29 kwietnia pociągami Express InterCity Premium będzie można podróżować na trasach: Warszawa – Jelenia Góra – Warszawa oraz Kraków – Kołobrzeg – Kraków. Nowoczesne i komfortowe składy Pendolino kursować będą 6 dni w tygodniu: z Warszawy, przez Wrocław i Wałbrzych do Jeleniej Góry, z Krakowa przez Warszawę, Trójmiasto, Lębork, Słupsk i Koszalin do Kołobrzegu. Wprowadzenie na nowe trasy pociągów Pendolino znacznie poprawi nie tylko komfort podróży, ale także zapewni bezkonkurencyjne czasy przejazdu. Pociąg ze stacji Wałbrzych Miasto będzie odjeżdżał od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 5.42, i zatrzyma się na stacjach: Wrocław Główny (godz. 6.35), Opole Główne (7.30), Częstochowa (8.20), Warszawa Zachodnia (10.24), Warszawa Centralna (10.30), a na stacji Warszawa Wschodnia zakończy bieg o godz. 10.41. Natomiast ze stolicy Pendolino będzie kursowało od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę: wyjazd ze stacji Warszawa Wschodnia o godz. 17.19, a przyjazd na stację Wałbrzych Miasto o godz. 22.11.

Bilet z Wałbrzycha do Warszawy w podstawowej cenie na przejazd wagonem 2 klasy kosztuje 162 zł, ale kupując dużo wcześniej można w ofercie super promo zapłacić nawet 79 zł, zaś w ofercie wcześniej – taniej 113,40 zł. Koszt przejazdu do Wrocławia 2 klasą to wydatek 66 zł (cena bazowa), w ofercie super promo 39 zł, a w ofercie wcześniej – taniej 46,20 zł. Z bilet kolei do Jelenie Góry na 2 klasę kosztuje 52 zł w (bazowa) oraz 39 zł (super promo) i 36,40 zł (wcześniej – taniej). Od podanych cen odliczane są ustawowe ulgi przysługujące m.in. uczniom i studentom oraz emerytom i rencistom. Na rabaty mogą także liczyć posiadacze karty dużej rodziny.

Na tym nie koniec kolejowych nowości, bowiem od 30 kwietnia na trasę Łódź – Jelenia Góra wyruszy nowy pociąg InterCity Asnyk. To połączenie będzie realizowane przez nowoczesne, polskie pociągi PesaDart, które – tak jak Pendolino – są w pełni przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, a komfort podróży wszystkim pasażerom zapewniają m.in. wygodne fotele, gniazdka elektryczne umożliwiające korzystanie z urządzeń mobilnych oraz zaplecze gastronomiczne.

(RED)

SONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 29 kwietnia najnowocześniejsze pociągi będą kursowały z Wałbrzycha do Warszawy, Łodzi i Jeleniej Góry.

Tags: , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej