Tygodnik DB2010

Górnicze zajęcia

Centrum Kulturalno – Kongresowe Witold w Boguszowie – Gorcach cykilcznie organizuje lekcje z edukacji regionalnej, które dają dzieciom okazję do poznania zawodu górnika, historii i tradycji regionu w którym mieszkają.

 

 

Od września 2014 roku z zajęć tych skorzystało kilkaset uczniów szkół z Wałbrzycha, Boguszowa – Gorc i okolicznych miejscowości. W połowie kwietnia Szyb Witold odwiedziły pierwszaki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Boguszowie – Gorcach. Zajęcia przygotowała i poprowadziła Anna Barczuk- pracownik Centrum Witold. Podczas zajęć pierwszaki wzięły udział w grach i zabawach, których tematem przewodnim była praca w kopalni. Dzieci odwiedziły też kapliczkę św. Barbary, Górniczą Izbę Pamięci oraz miały okazję spotkać się z emerytowanym górnikiem – Andrzejem Sucheckim, który opowiedział im o pracy w kopalni.

Centrum Witold zaprasza wszystkie szkoły, przedszkola oraz grupy zorganizowane do skorzystania z proponowanych zajęć. Wszelkich informacji na temat zajęć udziela Anna Barczuk pod numerami telefonów: 74 8801527 lub 512 088 565.

(RED)

 gornicza lekjcja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwszaki z boguszowskiej szóstki podczas górniczej lekcji w byłym szybie Witold.

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej