Tygodnik DB2010

Dni niemieckie w oddziale Promedica24 w Wałbrzychu

21 kwietnia od godz. 11.00 w oddziale Promedica24 w Wałbrzychu odbędzie się dzień niemiecki. To seria spotkań organizowanych dla Pań i Panów, które mają przybliżyć specyfikę pracy opiekunki/opiekuna osób starszych za granicą. W tym wypadku dotyczy to pracy w Niemczech. Oprócz prezentacji oferty, warunków zatrudnienia i korzyści z tego wynikających, firma chce przybliżyć wszystkim uczestnikom kraj za zachodnią granicę: kulturę, obyczajowość.

promedica 2ramki

 

 

 

 

 

 

 

Starzejące się niemieckie społeczeństwo – dane demograficzne mówią o ponad dwudziestu milionach osób w wieku 60 i więcej lat – będzie wymagać fachowej opieki. Jest zatem szansa dla osób szukających pracy w charakterze opiekunki, szczególnie że Polki od lat cieszą się szacunkiem i są bardzo cenione przez pracodawców niemieckich. Nie ukrywamy, że praca taka niesie za sobą wiele korzyści materialnych, ale też pozwala realizować się i spełniać się jako osoba pomocna innym i empatyczna.

Odwiedzając oddział Promedica24 w Wałbrzychu podczas dni niemieckich, można dowiedzieć się więcej o ofercie współpracy, zapoznać się z warunkami zatrudnienia oraz zweryfikować swój poziom języka. Można również uczestniczyć w bezpłatnym, pokazowym kursie językowym, który jest organizowany specjalnie dla osób zainteresowanych współpracą. Przy kawie i ciastku opowiemy kilka ciekawostek na temat Niemiec, a rekruter odpowie na wszystkie pytania. Będzie też okazja, by zasięgnąć informacji „z pierwszej ręki”, od opiekunki, która współpracuje z Promedica24. Warto skorzystać z bezpłatnego zaproszenia do udziału w spotkaniu, może się to okazać przepustką do nowej przygody zawodowej.

Podstawowym kryterium zatrudnienia jest znajomość języka niemieckiego w stopniu minimum podstawowym oraz doświadczenie w opiece (może to być doświadczenie rodzinne). W przypadku braku znajomości języka, Promedica24 organizuje kursy doszkalające, które odbywają się cyklicznie w naszych oddziałach. Przychodząc do oddziału, dowiesz się, kiedy startujemy z kolejnym kursem z języka niemieckiego i na jakich warunkach możesz w nim uczestniczyć.

Wizyta w oddziale może stać się początkiem powrotu do aktywności zawodowej,  zdobycia cennego doświadczenia.

Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby wyjechać z Promedica24 do Niemiec w charakterze opiekunki/opiekuna osób starszych na dzień niemiecki, który odbędzie się 21.04.2016.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej oraz w oddziale: Wałbrzych, ul. Lubelska 1, telefon: 509 89 24 36.

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej