Tygodnik DB2010

Nasz powiat stolicą kultury

Dolnośląska stolica kultury to program wsparcia kultury, zaproponowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Pomysł na program powstał w wyniku realizacji Europejskiej stolicy kultury przez miasto Wrocław.

 

– Zaproponowany przez nas program otrzymał dofinansowanie w wysokości 300 tys. złotych, a wydarzenia kulturalne zagoszczą w każdej gminie powiatu wałbrzyskiego, wszyscy bowiem włodarze wyrazili chęć współorganizacji imprez na swoim terenie. Pierwszy raz „Ziemia wałbrzyska” będzie stolicą dolnośląskiej kultury. To ogromny sukces, tym bardziej, że raczej jesteśmy z tej kultury wykluczeni. Rozpoczniemy uroczystym otwarciem Dolnośląskiej stolicy kultury planowanym na 23 kwietnia 2016r, w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju. O szczegółach dnia otwarcia powiadomimy Państwa w najbliższym czasie – mówi Jacek Cichura, starosta wałbrzyski.

W programie Dolnośląskiej stolicy kultury będą: koncerty, teatry uliczne, spotkania regionalistyczne, parady bajkowe, plenerowe wystawy i z racji tego, że rok 2016 jest poświęcony twórczości Henryka Sienkiewicza, jego dzieł również nie zabraknie. Gościnnie zaprezentują się znane w świecie kultury nazwiska. Obecnie prowadzone są jeszcze rozmowy. Program zamknie się 15 grudnia br. Czeka nas bardzo bogaty harmonogram kulturalny. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu

herb_powiat_walbrzyski

Tags: , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej