Tygodnik DB2010

Modlili się z kardynałem

– Eminencjo, witamy Cię w Świebodzicach z wielką radością, zapewniamy o naszej wierze i modlitwie. To wielkie wydarzenie w niemal 750-letniej historii naszego miasta – takimi słowami burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz powitał kardynała Tarcisio Bertone, byłego Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej, który gościł w Świebodzicach. Kardynał przewodniczył uroczystej mszy świętej w kościele pw. Św. Mikołaja.

bertone msza swiebodzice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gość z Watykanu przybył do Świebodzic na zaproszenie proboszcza parafii, księdza prałata Jana Gargasewicza. Duchowni znają się od wielu lat i utrzymują serdeczne kontakty.

W uroczystej mszy świętej, która przypadła w ustanowione przez Św. Jana Pawła II Święto Miłosierdzia Bożego, uczestniczył także Biskup Świdnicki Ignacy Dec, Biskup pomocniczy Diecezji Legnickickiej Marek Mendyk, duchowni naszej diecezji, a także parlamentarzyści, przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, radni  i mieszkańcy Świebodzic.

W kościelnych ławach zasiedli m. in. Minister Edukacji Narodowej, posłanka naszego miasta Anna Zalewska, posłowie Wojciech Murdzek i Ireneusz Zyska; Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Zieliński, Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz z małżonką, Zastępca Burmistrza Miasta Krystian Wołoszyn, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, Wiceprzewodniczący RM – Jan Klepiec i Zdzisław Pantal; radni powiatowi – Violetta Chorąży, Piotr Zalewski, Paweł Ozga, a także radni miejscy: Jacek Żygłowicz, Dariusz Błaszczyk.

Jego Eminencja Kardynał Tarcisio Bertone przewodniczył eucharystii, która została odprawiona w języku łacińskim. W homilii odniósł się do obchodzonego w niedziele, 3 kwietnia, Święta Miłosierdzia Bożego oraz do osoby jego twórcy – Świętego Jana Pawła II. Dziękował za ciepłe przywitanie w Świebodzicach, a na koniec poświęcił relikwie Św. Ojca Pio, które spoczęły w kościelnej kaplicy.

Kardynał otrzymał z rąk burmistrza Bogdana Kożuchowicza drobny upominek na pamiątkę wizyty w Świebodzicach; podobne prezenty biskupowi Decowi i biskupowi Mendykowi wręczyli przewodniczący Rady Miejskiej Świebodzic Łukasz Kwadrans i wiceprzewodniczący Zdzisław Pantal.

(RED)

Tags: , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej