Tygodnik DB2010

Na papieskim szlaku

Na zaproszenie Fundacji „Szlaki Papieskie” pod patronatem Jego Eminencji ks. Stanisława kardynała Dziwisza w Krakowie, przy ul. Franciszkańskiej 3, odbyło się spotkanie z przedstawicielami miejsc w których przebywał biskup Karol Wojtyła.

papieski szlak

 

 

 

 

 

 

Z Gminy Stare Bogaczowice na to spotkanie zostali zaproszeni wójt Mirosław Lech i ksiądz Jacek Biernacki. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 9.30 na dziedzińcu krakowskiej kurii, przy pomniku św. Jana Pawła II od złożenia kwiatów, zapalenia zniczy i odśpiewania „Barki”. O godz. 10.00 w kaplicy prywatnej Arcybiskupów Krakowskich rozpoczęła się koncelebrowana msza św., następnie w apartamentach Jego Eminencji ks. Kardynała Stanisława Dziwisza odbyło się spotkanie poświęcone refleksji o św. Janie Pawle II. Po audiencji uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na poczęstunek do Sali Włoskiej w krużgankach klasztoru Franciszkanów. Ta część spotkania była okazją do nawiązania kontaktów i przedstawienia propozycji współpracy.

Przypomnijmy, że Karol Wojtyła przyjechał do Starych Bogaczowic 2 października 1958 r. Ówczesny biskup krakowski i przyszły papież Jan Paweł II, wziął udział w zamkniętych rekolekcjach dla duszpasterzy akademickich z całej Polski, zorganizowanych przez księdza Aleksandra Oberca – kierownika duszpasterstw akademickich we Wrocławiu. Biskup Wojtyła w sadzie przy klasztorze Urszulanek w Starych Bogaczowicach wygłosił referat o wolności człowieka. W czerwcu 2013 r. biskup świdnicki ks. Ignacy Dec, dokonał uroczystego wprowadzenia relikwii błogosławionego Jana Pawła II do kościoła parafialnego p.w. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Starych Bogaczowicach.

(RED)

Tags: , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej