Tygodnik DB2010

Biały Orzeł jest bezpieczny

Siedem jednostek straży pożarnej zostało uczestniczyło w ewakuacji podopiecznych Dolnośląskiego Ośrodka Opieki Międzypokoleniowej Biały Orzeł w Sokołowsku. Akcja przebiegła sprawnie i nikomu nic się nie stało. – Tym razem były to tylko ćwiczenia, które są jednak niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa naszym podopiecznym – podkreśla Barbara Grzegorczyk, prezes spółki Sanatoria Dolnośląskie.

 

29.02.2016 r. w jednym z obiektów należących do spółki Sanatoria Dolnośląskie – oddanym w ubiegłym roku po gruntownym remoncie Dolnośląskim Ośrodku Opieki Międzypokoleniowej Biały Orzeł w Sokołowsku, odbyły się próbna ewakuacja oraz ćwiczenia straży pożarnej. Wzięło w nich udział 7 jednostek (5 jednostek Państwowej Straży Pożarnej z Wałbrzycha oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Sokołowska i Mieroszowa). Ćwiczenia rozpoczęły się o godzinie 10.00, kiedy to system wykrył zagrożenie w postaci dymu i włączył się alarm. Personel dokonał rozpoznania, zaalarmowano straż pożarną i wydano decyzję o ewakuacji pacjentów na niższe piętra budynku. Po przybyciu na miejsce kontrolę nad działaniami przejęła straż pożarna. Całość działań trwała około 1 godziny, wszystkie systemy zadziałały prawidłowo, ewakuowano wszystkich pacjentów ze strefy zagrożenia, a cała akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń. Po akcji Barbara Grzegorczyk – prezes Spółki „Sanatoria Dolnośląskie” – podziękowała strażakom za szybko i bezpiecznie przeprowadzoną akcję.

– Ćwiczenia wykazały, że budynek Dolnośląskiego Ośrodka Opieki Międzypokoleniowej Biały Orzeł w Sokołowsku spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a personel doskonale radzi sobie w sytuacji zagrożenia. Warto zaznaczyć, że Biały Orzeł, jako jedyny w powiecie wałbrzyskim, posiada system oddymiania poziomych dróg komunikacji, który podczas ćwiczeń spisał się znakomicie – podkreśla prezes Barbara Grzegorczyk.

(RED)

 ewakuacja bialego orla

 

 

 

 

 

 

 

Biały Orzeł w Sokołowsku spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a personel doskonale radzi sobie w sytuacji zagrożenia.

Tags: , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej