Tygodnik DB2010

Badora prezesem WSSE

badora

 

 

 

 

 

 

 

Maciej Badora z Wałbrzycha został nowym prezesem spółki Invest – Park, która zarządza Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

 

Zgromadzenie wspólników 1 marca 2016 r. odwołało z funkcji prezesa Invest Park Sp. z o.o. Barbarę Kaśnikowską, która kierowała spółką od 2013 r. Jej następcą został adwokat Maciej Badora który w 2015 r. kandydował do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości i uzyskał 4 wynik w okręgu. Nowy prezes jest absolwentem wydziału prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Dotychczas prowadził praktykę adwokacją, specjalizując się w spawach gospodarczych. Jest również aktywnym działaczem społecznym. Jego zastępcą został Michał Szukała, który ukończył Uniwersytet Wrocławski na wydziale prawa oraz studia podyplomowe z zakresu rachunkowości. Był między innymi radnym oraz przewodniczącym Rady Miejskiej Świdnicy, członkiem zarządu spółek miejskich oraz prezesem spółki Zremb Świdnica.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park” jest największą z 14 SSE w Polsce. Działają w niej 184 firmy, które zatrudniają ponad 44 300 osób i zainwestowały  przeszło 21,7 mld złotych. Co czwarty przedsiębiorca reprezentuje branżę motoryzacyjną. Firmy z tego sektora zainwestowały ponad połowę łącznych nakładów w WSSE i zatrudniają 20 tys. pracowników. Co trzecie przedsiębiorstwo posiada polski kapitał. Blisko połowa firm to przedstawiciele mikro, małego lub średniego biznesu.

Wałbrzyska strefa obejmuje tereny w 48 miejscowościach Polski południowo-zachodniej, w województwach: dolnośląskim, opolskim, wielkopolskim i lubuskim. 1300 ha terenu pozostaje do dyspozycji inwestorów. Przedsiębiorcy działający w specjalnych strefach ekonomicznych są uprawnieni do korzystania z pomocy publicznej. Ulgi podatkowe w WSSE wahają się od 25% do 55% kosztów inwestycji lub dwuletnich kosztów zatrudnienia nowych pracowników. Zależą od wielkości przedsiębiorstwa (im mniejsza firma tym większa ulga) oraz lokalizacji inwestycji.

Strefa obejmuje przedsiębiorców opieką na każdym etapie prowadzenia inwestycji. Proponuje firmom bezpłatne szkolenia oraz udział w targach i spotkaniach B2B. Prowadzi również grupę zakupową, dzięki której udało się obniżyć koszty zakupu energii nawet o 23%. Oferuje także najem pomieszczeń biurowych i obiektów przemysłowych.

Za jakość i kompleksowość obsługi przedsiębiorców WSSE została wyróżniona w prestiżowym rankingu fDi Magazine grupy Financial Times. Doceniono ją także jako miejsce szczególnie polecane na inwestycje w Europie.

(RED)

Tags: , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej