Tygodnik DB2010

Rehabilitacja? W Uzdrowisku Szczawno – Jedlina!

Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A. wielowiekowe tradycje lecznictwa uzdrowiskowego łączy z najnowszymi osiągnięciami medycyny. Goście i kuracjusze pozostają pod opieką profesjonalnej kadry medycznej oraz korzystają z nowoczesnej bazy zabiegowej.

uzdrowisko_rehabilitacja_60x240_DRUK

 

 

 

 

Spółka specjalizuje się w leczeniu następujących schorzeń: ortopedyczno-urazowych, górnych i dolnych dróg oddechowych, reumatologicznych, układu trawienia, układu krążenia, cukrzycy, otyłości, osteoporozy, nerek i dróg moczowych.

Jako jedno z nielicznych uzdrowisk prowadzi leczenie sanatoryjne dzieci i młodzieży, w zakresie chorób górnych i dolnych dróg oddechowych, układu trawienia, cukrzycy, otyłości oraz chorób nerek i dróg moczowych.

– Zapraszamy do Zakładów Przyrodoleczniczych w Szczawnie-Zdroju i Jedlinie-Zdroju – do skorzystania z zabiegów z zakresu hydroterapii, elektroterapii, światłolecznictwa, laseroterapii i fizykoterapii oraz komory pneumatycznej. „Uzdrowisko Szczawno–Jedlina” S.A. jako jedyne w Polsce oferuje kuracjuszom i pacjentom zabiegi inhalacji pneumatycznych. Jest to jedyna komora pneumatyczna w Polsce i druga w Europie, bo zabiegi inhalacji pneumatycznej przeprowadzane są też w Austrii – podkreślają specjaliści spółki.

Do uznanych wskazań medycznych należą następujące schorzenia:

• przewlekła obturacyjna choroba płuc i inne tzw. odtytoniowe choroby układu oddechowego – ułatwia walkę z nałogiem tytoniowym,

• astma oskrzelowa,

• przewlekłe nieżyty dróg oddechowych,

• rozstrzenie oskrzeli,

• rozedma płuc.

– Leczenie komorami pneumatycznymi wykorzystuje się także w profilaktyce nowotworów, walce z cholesterolem i poziomem glukozy we krwi, dolegliwościami reumatycznymi. Metoda ta poprawia wydolność oddechową i zdolność do długotrwałego wysiłku fizycznego – może być zatem stosowana w cyklu treningowym sportowców. Leczenie tym sposobem może odbywać się tylko ściśle według wskazań medycznych, pod stałym nadzorem lekarskim, po uwzględnieniu wszystkich wskazań i przeciwwskazań – podkreślają specjaliści ze spółki „Uzdrowisko Szczawno–Jedlina”.

Spółka dysponuje również kriokomorą – jednym z najnowszych rozwiązań w dziedzinie medycyny fizykalnej, z leczniczym oddziaływaniem ekstremalnie niskich temperatur na cały organizm ludzki. Przebywanie w temperaturze minus 120° Celsjusza przez około 2 minuty wywołuje szereg pozytywnych efektów klinicznych i estetycznych:

• spowolnienie procesów starzenia,

• walka z nadwagą i otyłością,

• redukcja celullitis,

• niwelacja przemęczenia fizycznego i psychicznego,

• poprawa kolorytu i zdrowia skóry,

• wzrost wydajności organizmu,

• wzrost siły mięśniowej,

• leczenie mikrourazów i urazów sportowych,

• regeneracja organizmu.

Kolejną wizytówką spółki „Uzdrowisko Szczawno–Jedlina” jest także Fitness Zdrój, który mieści się w największym Sanatorium Szczawna–Zdroju – w Domu Zdrojowym, zajmując powierzchnię 900 metrów kwadratowych. Każdy może tu skorzystać z zajęć fitness, siłowni, saunarium oraz masażu suchego. Więcej informacji na temat oferty Fitness Zdroju można uzyskać pod numerem telefonu: 74 84 93 296.

Spółka Uzdrowisko Szczawno – Jedlina oferuje także organizację imprez okolicznościowych.

– Profesjonalnie przygotowujemy: chrzciny, komunie, przyjęcia weselne, urodziny, imieniny, rocznice, imprezy służbowe oraz stypy. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerami telefonów: 74 84 93 146 oraz 74 84 93 236 – zachęcają pracownicy spółki.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej