Tygodnik DB2010

Oszuści pod kluczem

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozić może trzem mężczyznom, zatrzymanym przez wałbrzyskich policjantów, którzy są podejrzanymi o oszustwa i wyłudzanie pieniędzy od osób starszych, metodą na „funkcjonariusza CBŚ”. Łupem sprawców padło, co najmniej 90 tys. złotych.

policja_radiowoz

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, w wyniku realizacji sprawy operacyjnej, zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o oszustwa i wyłudzanie pieniędzy od osób starszych metodą na „funkcjonariusza CBŚ”. Zatrzymani, to mieszkańcy powiatów wałbrzyskiego i kłodzkiego, w wieku od 23 do 35 lat. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Jak ustalili funkcjonariusze, role w grupie były podzielone. Jedni dzwonili do wytypowanych przez nich ofiar, a inny podejrzany osobiście odbierał pieniądze. Sprawcy, podszywając się za funkcjonariusza Centralnego Biura Ś informowali, że prowadzą śledztwo w sprawie oszustów wyłudzających pieniądze od osób starszych. Nakłaniali do przekazania przez pokrzywdzonych pieniędzy, które są rzekomo zagrożone.

– Policjanci prowadzący postępowanie w tej sprawie, udowodnili na chwilę obecną zatrzymanym, co najmniej 4 tego typu przestępstwa, których dopuścili się w ostatnich dniach na terenie powiatu wałbrzyskiego i kłodzkiego. Jak ustalono łupem sprawców padło, co najmniej 90 tys. złotych. Po zatrzymaniu podejrzanych część gotówki odzyskano. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 45 tys. złotych oraz telefony komórkowe. Obecnie policjanci z Wałbrzycha w dalszym ciągu wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu, w tym to, czy zatrzymani mają na swoim koncie jeszcze inne tego typu przestępstwa. Za czyny, o które są oni teraz podejrzani, grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd – relacjonuje asp. szt. Paweł Petrykowski i dodaje: – Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. NIGDY też nie poproszą o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji!

(RED)

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej