Tygodnik DB2010

Podsumowania WOŚP

– Zebraliśmy podczas 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 98 856,83 zł. Krew oddało 29 osób, dzięki czemu uzbieraliśmy 13,5 litra. Wałbrzyski Ośrodek Kultury dziękuje wolontariuszom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wałbrzyskiego finału – mówią organizatorzy akcji.

 

Przypomnijmy, że rekordowe kwoty uzbierały sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w innych miejscowościach Aglomeracji Wałbrzyskiej. W Boguszowie Gorcach, podczas dwudniowej imprezy zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną – Centrum Kultury, która swym zasięgiem objęła także gminę Czarny Bór, uzbierano 19 243,95 zł, a w trakcie niedzielnego finału w Centrum Kulturalno – Kongresowym Szyb Witold w dzielnicy Gorce około 13 tys. zł. Finałowa impreza w Głuszycy dodała do konta WOŚP 5020,65 zł, w Świebodzicach 64 578,27 zł i 24 litry krwi, a w Walimiu 7223,42 zł i 13,21 euro. Z kolei w Mieroszowie zebrano podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 6980 zł!

– Osiągnęliśmy świetny wynik! Często większe miasta zbierały mniej. Trzeba dodać, że nie mamy jeszcze danych z banku dotyczących przeliczonego bilonu, czyli tzw. „groszówek” – dodają organizatorzy 24 Finału WOŚP w Mieroszowie.

Wałbrzyscy policjanci zabezpieczali 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który przebiegł bardzo spokojnie.

– Stróżów prawa można było spotkać szczególnie w miejscach, w których odbywała się kwesta. Funkcjonariusze sprawdzali, czy zbiórki pieniędzy prowadzone były przez osoby do tego uprawnione. W czasie finału funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę, czy zbiórki są prowadzone przez osoby uprawnione, a także czuwali na bezpieczeństwo prowadzących kwestę dzieci. Policjanci informowali seniorów o zagrożeniach płynących z oszustw na tzw. „wnuczka”, „krewnego”, „policjanta” itp. Mundurowi informowali osoby starsze, zainteresowane przekazaniem pieniędzy na Wielką Orkiestrę o tym, jak powinien wyglądać wolontariusz WOŚP – relacjonuje nadkom. Magdalena Korościk z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Wałbrzychu.

(RED)

 wosp 2016 gluszyca

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas 24 Finału WOŚP zbiórka pieniędzy przyniosła kolejną rekordową kwotę.

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej