Tygodnik DB2010

Kolędowali w Lubominie

Rada Sołecka wsi Lubomin po raz kolejny zaprosiła mieszkańców na wieczór kolęd, który zorganizowany został w świetlicy wiejskiej. Wzorem lat ubiegłych, zaproszeni goście licznie przybyli, wielu z nich przyniosło domowe wypieki.

 

Przy pysznym poczęstunku wszyscy ochoczo kolędowali, a przygrywał im zespół przyjaciół Mirosława Kowalika – mieszkańca Strugi i członka zespołu „Raz Dwa Trzy”. W skład tego okolicznościowego zespołu wchodzą mieszkańcy gminy i przyjaciele spoza niej. Wiek nie ogranicza wspólnego muzykowania, a zespół wspólnie gra od pięciu lat i – poza tą coroczną imprezą – swoimi występami uświetnia też pasterki i orszak trzech króli w Starych Bogaczowicach. W chwili obecnej z wydawcą trwają rozmowy o nagraniu płyty z towarzyszeniem zespołu Trebunie-Tutki. Cudowna atmosfera wywołała ogromne wzruszenie. Wszyscy zgodnie przyznali, że należy kultywować tradycję kolędowania, ponieważ w sposób szczególny integruje ono mieszkańców i pozwala im choć na chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego.

A już 24 stycznia podczas mszy św. o godz. 11.00, w kościele pw. św. Józefa w Starych Bogaczowicach odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu APERTO.

(RED)

SONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wieczór kolęd to coroczna tradycja w Lubominie.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej