Tygodnik DB2010

Podziękowania z serc płynące

wolontariusze wigilia

 

 

 

 

 

 

 

Już po raz dziewiąty w Hotelu Restauracji Maria w Wałbrzychu, dnia 24 grudnia o godzinie 12.00 odbyła się miejska wigilia dla samotnych i najbardziej potrzebujących wałbrzyszan, jak i mieszkańców naszego powiatu. Na to szczególne wydarzenie zostało zaproszonych w tym roku około 2 200 osób. Każdy, kto pojawił się tego dnia na wigilii, został serdecznie ugoszczony, w myśl jednej z najpiękniejszych polskich tradycji. A wszystko to po to, aby nikt nie spędził tego wyjątkowego dnia w samotności.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim sponsorom, którzy od lat wspierają organizację wigilii: Hotel Restauracja Maria, Fundacja Polska Miedź, Colgate-Palmolive, Toyota Motor Manufacturing Poland, Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria”, PEC w Wałbrzychu, Ronal Polska, Przedsiębiorstwo „Zamek Książ”, Tygodnik DB 2010, „ Gazeta 30 ”, Cukiernia Pana Henryka Frąckowiaka. Od samego początku inicjatywę wspierają również Państwo Kierepkowie, Państwo Chodaniewiczowie, Pan Marek Kasprzyk oraz ks. Stanisław Wójcik. W tym roku dołączyły do nas cukiernia Państwa Świerczyńskich, Restauracja Bohema Pani Iwony Koszyckiej-Ławskiej i Pana Roberta Ławskiego, Marek Piwko oraz Marek Migura. Dziękujemy Zespołowi „Janicki” z Czarnego Boru, który od lat dba o oprawę muzyczną naszej Wigilii grając piękne kolędy.

W tym roku w trakcie organizowania naszej wigilii miał miejsce prawdziwy cud. Firma Pana Hanusa Hansena z miejscowości Klaksvik przekazała dla naszych gości 400 kg ryb, które przypłynęły do nas prosto z Wysp Owczych. Nie będę wspominać o ogromnych kosztach tego przedsięwzięcia, które w całości pokrył nasz specjalny sponsor. Nigdy nie zapomnimy o tym pięknym geście płynącym prosto z serca w myśl biblijnego przykazania, aby głodnych nakarmić. Dzięki Panu Hansenowi ponad dwa tysiące osób skosztowało tradycyjnej potrawy wigilijnej.

Doskonale wiemy ile pracy i energii potrzeba, aby sprostać wszystkim zadaniom przy organizacji takiego wydarzenia. Dlatego słowa wdzięczności za pełną profesjonalizmu współpracę przy organizacji wigilii kierujemy do pracowników Hotelu Restauracji Maria, wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 26, Gimnazjum nr 13, Gimnazjum nr 12 oraz Szkoły Podstawowej nr 21 w Wałbrzychu. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom prywatnym i wszystkim tym, których nie jestem wstanie wymienić, a które pakowały prezenty dla zaproszonych gości. Dziękujemy szefowi kuchni, kucharkom, kucharzom , kelnerom, paniom zmywającym naczynia, pracownikom obsługi technicznej oraz paniom sprzątającym. Jeżeli kogokolwiek pominęłam to bardzo przepraszam.

Za ogromne serce, wrażliwość oraz zaangażowanie dziękują organizatorzy:

ks. Jerzy Osoliński, Dorota Barańska, Daniel Sip i Katarzyna Izabella Mrzygłocka oraz pisząca te słowa Renata Wierzbicka.

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej