Tygodnik DB2010

Przedświąteczne Podzamcze

Z okazji Mikołajek, w kościele parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła na wałbrzyskim Podzamczu, odbyło się spotkanie wiernych ze św. Mikołajem, który dzieciom i młodzieży rozdawał prezenty.

 

Gospodarzami uroczystości byli: proboszcz parafii, ks. prałat Ryszard Szkoła oraz jej wikariusz, ks. Dominik Wargacki, a także rezydent, ks. Józef Michalski. Byli oni, wraz z członkami tamtejszej rady parafialnej, fundatorami upominków. W ich zakupie partycypowała również Rada Wspólnoty Samorządowej Podzamcze. Mikołajki zorganizowane przez RWS, odbyły się także w sali Ośrodka Społeczno-Kulturalnego Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze”. Św. Mikołaj obdarowywał paczkami dzieci uczęszczające do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 im. Olimpijczyków Polskich, które przybyły na uroczystość wraz z rodzicami. Urozmaiciły ją piosenki i wiersze w wykonaniu najmłodszych.

W siedzibie RWS zorganizowano świąteczny posiłek z wigilijnymi potrawami dla członków Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Osób Szczególnej Troski „Reedukacja”.

W okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku, RWS będzie też gospodarzem spotkania z udziałem prezydenta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja oraz z m. in. przedstawicielami policji, straży miejskiej, kierownictwa przychodni zdrowia i radnymi Rady Miejskiej z Podzamcza.

RWS zaprasza do odwiedzania jej strony internetowej: www.walbrzyska-wspolnota-samorzadowa-podzamcze.pl, na której można się zapoznać z najnowszymi informacjami dotyczącymi działalności Rady i wydarzeń z nią związanych.

(BAS)

 Mikolaj 1

 

 

 

 

 

 

 

Uczestnicy Mikołajek w kościele parafialnym.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej