Tygodnik DB2010

Konkurs na kucharza roku w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Nowym Siodle

Konkurs „Kucharz roku” w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Nowym Siodle cieszy się niegasnącą popularnością wśród uczniów. To już stały punkt w kalendarzu szkolnych wydarzeń, który pozwala ujawnić potencjał i twórczą inwencję uczniów oraz integrować środowisko szkolne.

kucharze_nowe_siodlo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Głównym celem konkursu jest popularyzacja kształcenia zawodowego w kierunku kucharz. Konkurs przyczyni się również do: zainteresowania uczniów kształceniem zawodowym, zachęci wychowanków do planowania własnej kariery edukacyjno-zawodowej i upowszechniania informacji na temat szkolnictwa zawodowego i zawodów. Organizatorem konkursu jest Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Nowym Siodle oraz Fundacja Pomocy Dzieciom Niesłyszącym „Usłyszeć Świat”. Doradcą i ekspertem z branży turystyczno- gastronomicznej dla ośrodka od kilku lat jest pani Dorota Barańska  – dyrektor Hotelu i Restauracji Maria w Wałbrzychu.

W dniu 19 listopada 2015r. w ramach pierwszej edycji konkursu „Kucharz roku 2015/2016” wszyscy uczniowie uczyli się poprawnego i estetycznego nakrycia stołu oraz etykiety obsługi klienta na warsztatach zawodoznawczych z udziałem profesjonalnego kelnera. Przybyły gość Pan Ireneusz Małkowski, który na co dzień jest kelnerem w Hotelu Maria Helena w Szczawnie Zdroju, a z zawodu kucharzem zaprezentował sposoby ułożenia wieloelementowego serwisu stołowego i sztućców oraz ciekawe dekoracje z serwetek. Okazało się, że zwykła papierowa serwetka może być wdzięczną dekoracją stołu, gdyż daje się złożyć w stożek, wachlarz, kieszonkę czy trójkąt. Wychowankowie chętnie próbowali własnych sił przy próbach składania serwetek i dekorowania stołu. Pan Ireneusz Małkowski posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy, był kelnerem w kultowym Hotelu Sudety w Wałbrzychu. Z wielką pasją opowiadał o własnych doświadczeniach z pracy, a tym samym pogłębił wiedzę uczestników warsztatów na temat tej niezwykłej profesji.

W ramach konkursu przewidziane są w drugiej edycji warsztaty kulinarne, potyczki kucharskie, turniej wiedzy kucharskiej. Życzymy uczestnikom konkursu najlepszych sukcesów kulinarnych!

(RED)

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej