Tygodnik DB2010

Piękne jubileusze

Zgodnie z wieloletnią tradycją, jesienią w Czarnym Borze spotykają się pary małżeńskie z terenu gminy, obchodzące jubileusze pożycia małżeńskiego. W sali widowiskowej Centrum Kultury w Czarnym Borze 3 pary obchodziły piękny jubileusz 50 lat wspólnie spędzonych w związku małżeńskim, jedna para 55 lecie i jedna 60 lecie pożycia małżeńskiego.

 

Uroczystość rozpoczęła się od występu gościnnego dzieci z zespołu „Kwiatuszki Lnu” z Chełmska Śląskiego. Doceniając rolę i trwałość małżeństwa, prezydent RP przyznał jubilatom medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczenia te i dyplomy, w jego imieniu, wręczył wójt gminy Adam Górecki oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Boguszowie Gorcach Teresa Kropielnicka. Najpierw wszystkie pary odnowiły przysięgę małżeńską, a następnie odebrały medale, dyplomy i bukiety kwiatów. Wójt życzył dostojnym jubilatom dużo zdrowia, radości z każdego wspólnie przeżytego dnia, pogody ducha i kolejnych udanych rocznic. Wszystkim jubilatom, odnawiającym swoją przysięgę małżeńską oraz obchodzącym urodziny, towarzyszyły najbliższe rodziny i przyjaciele. Dlatego też atmosfera była nie tylko wyjątkowo uroczysta, ale też bardzo rodzinna.

W kolejnej części uroczystości wójt wręczył kwiaty zaproszonym jubilatom, którzy ukończyli 90 lat i więcej. Najstarszy jubilat – Edmund Misiek – zrobił wszystkim niespodziankę i zagrał pięknie na skrzypcach. Okazało się, że pomimo wieku, codziennie gra dla swojej przyjemności na skrzypcach i saksofonie. Na uroczystości nie zabrakło marsza Mendelsona, toastu, wspólnych zdjęć, a także rozmów i dobrej zabawy w miłej atmosferze. Dla zaproszonych gości wystąpił na zakończenie Robert Delegiewiecz który przygotował repertuar piosenek lat 30 -50-tych.

(RED)

jubileusze czarny bor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jubilaci

 

50 rocznica ślubu

1. Państwo Helena i Manfred Drewniok

2. Państwo Wiesława i Zbigniew Rybotyccy

3. Państwo Zofia i Jerzy Ściśliccy

 

55 rocznica ślubu

Państwo Barbara i Antoni Jaworscy

 

60-ta rocznica ślubu

Państwo Rozalia i Zdzisław Macowscy

 

Lista jubilatów, którzy ukończyli 90 lat i więcej:

1.         Edmund Misiek (96 lat)

2.         Katarzyna Prysak (94 lat)

3.         Antoni Szewczyk (94 lat)

4.         Władysława Rutkowska (91 lat)

5.         Józefa Morawa (90 lat)

6.         Wiktoria Szewczyk (90 lat)

7.         Roman Gut ( 90 lat)

8.         Kazimiera Pińkowska (90 lat)

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej