Tygodnik DB2010

Świętujemy niepodległość

Narodowego Święto Niepodległości, przypadające 11 listopada, będzie obfitowało w gminach Aglomeracji Wałbrzyskiej w wiele wydarzeń.

 

Obchody 97. rocznicy odzyskania niepodległości w Wałbrzychu zostały podzielone na dwie części. Program: godz. 10.45 – zbiórka uczestników uroczystości i pocztów sztandarowych na pl. Magistrackim; 10.50 – przemarsz ul. Gdańską, przez Rynek i ul. Moniuszki do kościoła pw. Św. Aniołów Stróżów; 11.00 – uroczysta msza święta w kościele pw. Św. Aniołów Stróżów; 12.45 – przemarsz na pl. Kościelny; 13.00 – uroczystości przed Pomnikiem Niepodległości; 14.00 – Przemarsz pocztów sztandarowych i uczestników na pl. Magistracki i zakończenie uroczystości. Na godzinę 18.30 została zaplanowana gala „Taneczna Niepodległość” w hali Aqua-Zdrój przy ul. Ratuszowej 6.

– W ramach imprezy odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski FTS w tańcu towarzyskim. Jest to najbardziej prestiżowe wydarzenie w tanecznym kalendarzu akademickim! Czterdziesta edycja tej imprezy świadczy o tym, że studenci kochają taniec towarzyski, a publiczność uwielbia obserwować ich popisy na parkiecie. Z pewnością wiele osób bardzo dobrze pamięta wspaniałe widowisko podczas poprzednich edycji, gdzie poza doskonałymi prezentacjami tańca towarzyskiego można było poznać nieco odmienne style taneczne takie jak hip-hop, disco dance, breakdance, electric boogie wykonywane przez tancerzy Szkoły Tańca JAST – wielokrotnych Mistrzów Polski, Europy i Świata. Po raz kolejny imprezą towarzyszącą Akademickim Mistrzostwom Polski w tańcu towarzyskim są Mistrzostwa Polski Dzieci Starszych. Zapewniamy, że w tym roku będzie jeszcze więcej emocji, a atmosfera w Hali Widowiskowo-Sportowej Aqua Zdrój w Wałbrzychu będzie jeszcze gorętsza! Podczas uroczystej gali oprócz występów finałowych Akademickich Mistrzostw Polski odbędzie się również  występ orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, która zaprezentuje program patriotyczny. Bilety dostępne w sprzedaży w Recepcji Hotelu Aqua Zdrój w cenach: część eliminacyjna: bilet normalny – 20 zł, ulgowy (student, uczeń, emeryt, rencista) – 10 zł; część galowa: bilet normalny – 25 zł, ulgowy (student, uczeń, emeryt, rencista) – 10 zł; miejsce przy stoliku (tylko w przedsprzedaży – ilość miejsc ograniczona): 160 zł. Dzieci do lat 7 bezpłatnie – wyjaśnia Artur Wylandowski z Aqua – Zdroju.

W Świebodzicach obchody Święta Niepodległości rozpoczną IV Bieg Niepodległości (dystans 4 i 8 km) oraz III Marsz Niepodległości Nordic Walking (dystans 4 km), które rozpoczną się o godz. 10.00 przy hali OSiR na ul. Mieszka Starego 6. Zawodom będzie towarzyszyło śpiewanie pieśni patriotycznych ze Szczepem Harcerskim IMAGO im. Batalionu Zośka. Natomiast o godz. 13.00 w kościele pw. św. Mikołaja odprawiona zostanie uroczysta msza święta za ojczyznę.

W Głuszycy o godz. 9.00 w kościele pw. Chrystusa Króla także zostanie odprawiona msza św. za ojczyznę. Na godz. 10.30 został zaplanowany rodzinny, Niepodległościowy Rajd Rowerowy, który rozpocznie się na parkingu przy ul. Leśnej.

– Obowiązkowo zabieramy ze sobą biało-czerwone stroje, szaliki, czapki itp. w narodowych barwach – podkreślają organizatorzy.

O godz. 17.00 w sali widowiskowej głuszyckiego Centrum Kultury w niepodległościowym repertuarze wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”, który po zakończonym programie wspólnie z mieszkańcami Głuszycy śpiewać będzie znane patriotyczne pieśni.

Z kolei Gminna Biblioteka Publiczna w Starych Bogaczowicach organizuje „Wieczernicę patriotyczną”. Impreza rozpocznie się o godz. 16.00 w Sali rady Sołeckiej w Starych Bogaczowicach przy ul. Głównej 75. W programie m.in. występ Zespołu Wokalno – Instrumentalnego Aperto z repertuarem pieśni patriotycznych, prezentacja filmu o gminie Stare Bogaczowice oraz wspólne śpiewanie pieśni z zespołem „Bogaczowiczanie”.

(RED)

plakat 11 listopada

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej