Tygodnik DB2010

Tawerna – nowe smaki Wałbrzycha

Tawerna to nowe miejsce na kulinarnej mapie Wałbrzycha. W ofercie restauracji, która mieści się w centrum Piaskowej Góry przy ul. Broniewskeigo 65D, można znaleźć dania kuchni regionalnej, ale także włoskiej. Catering, przyjęcia oraz imprezy okolicznościowe to dodatkowe atuty tego miejsca, w które właściciele wkładają bardzo dużo serca, by goście czuli się zawsze jak najlepiej.

tawerna 2

Jak zaczęła się Pani przygoda z gastronomią ?

Dorota Cygal: – Moja przygoda z gastronomią zaczęła się 20 lat temu od obsługi imprez plenerowych. 2 lata temu otworzyłam zakład produkujący garmażerkę „Pierogowo”, a jego głównym produktem są pierogi, do których przykładamy najwyższą staranność do jakości oraz smaku. Wszystkie pierogi robione są ręcznie, a surowce potrzebne do produkcji są dostarczane przez stałych, sprawdzonych producentów żywności. Dokładamy wszelkich starań, aby ich smak był jak najbardziej zbliżony do pierogów domowych, co przyniosło nam efekty w postaci regionalnych i zewnętrznych odbiorców spoza granic Polski. Nasze produkty są smakowane i doceniane w Niemczech, Francji oraz Wielkiej Brytanii. Nasza produkcja jest poszerzona o wyroby garmażeryjne tj, gołąbki, krokiety, naleśniki, kluski, kopytka, surówki i wiele innych.

 

A co można zjeść w Tawernie, którą można łatwo znaleźć w sercu wałbrzyskiej Piaskowej Góry, tuż przy wejściu do Spółdzielni Mieszkaniowej Górnik? Co należy do dań popisowych?

– Otwarcie Tawerny stworzyło możliwość konsumpcji na miejscu naszych wyrobów, bowiem taką możliwością wcześniej nie dysponowaliśmy. Oferujemy potrawy kuchni włoskiej, a sztandarową pozycją są różnego rodzaju makarony. Niemniej jednak – po krótkim okresie prowadzenia Tawerny – zauważyliśmy, że mieszkańcy Wałbrzycha są przywiązanie do kuchni staropolskiej. Dlatego też można u nas zjeść nie tylko pyszne flaki, ale również rosół i tradycyjne kotlety schabowe. Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniu naszych mieszkańców wprowadzając obiady domowe, na które zarezerwowany jest czas restauracji pomiędzy godzinami 12,00 a 15,00. Obiad składający się z 2 dań kosztuje tylko 10 zł! Codziennie oferowany jest inny zestaw obiadowy. Menu tego zestawu jest konsultowane z naszymi klientami.

 

Czy menu jest zawsze stałe?

– Nie, ponieważ menu naszej restauracji jest cały czas modyfikowane przez naszych klientów.

 

W warunkach domowych kobiety gotują częściej, ale zawodowo – znacznie   rzadziej, niż mężczyźni. Jak to wygląda w Tawernie?

– Niewiele mogę na ten temat powiedzieć, gdyż w Tawernie gotują kobiety, są to przemiłe panie Jola i Grażynka.

 

Czym jeszcze może zaskoczyć swoich gości Tawerna?

– Organizacją imprez na najwyższym poziomie. Wieloletnie doświadczenie w branży oraz wykwalifikowana kadra pozwalają nam spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Już w listopadzie zapraszamy na andrzejki, a w grudniu na zabawę sylwestrową. Poza tym organizujemy imprezy okolicznościowe i przyjęcia z różnych okazji: chrzciny, wesela, urodziny, imieniny czy stypy. Menu jest wtedy ściśle dostosowane do potrzeb i życzeń klienta. Dysponujemy odpowiednim nagłośnieniem, a muzyka dostosowana jest do gustu naszych gości i rodzaju imprezy. Natomiast w weekendowe wieczory proponujemy spotkania taneczne. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 20.00, a w soboty od godz. 11.00 do ostatniego klienta. Bardzo łatwo do nas trafić, ponieważ wejście do Tawerny znajduje się w budynku przy ul. Broniewskiego 65D od strony SM Górnik. Dodatkowych informacji udzielimy pod numerem telefonu 782 415 380.

(RED)

 

Wejście do Tawerny znajduje się w budynku przy ul. Broniewskiego 65D od strony SM Górnik.

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej