Tygodnik DB2010

Z nami każda droga bezpieczna!

Rozmowa ze Zbigniewem Prockim, właścicielem Serwisu Samochodowego Goliat przy ul. Skarżyskiej 6 w Wałbrzychu.

zbiegniew_procki

Za nami kolejny ciepły weekend w tym roku. Temperatura osiągnęła ponad 15 stopni Celsjusza. Czy to już pora na zmianę opon z letnich na zimowe?

Zbigniew Procki: – Listopad to już najwyższy czas na wymianę opon z letnich na zimowe. Gdy temperatura powietrza spada do 7 stopni Celsjusza opony letnie tracą swoje walory, a im niższa temperatura, tym gorzej. Dlatego już teraz zapraszamy do naszego serwisu na wymianę opon w samochodach wszelkiego typu: od osobowych, po ciężarowe.

 

Czy po sezonie letnim klimatyzacja wymaga interwencji fachowca?

– Oczywiście! Klimatyzacja wymaga sprawdzenia i regularnego serwisowania. Odgrzybianie i ozonowanie układu klimatyzacyjnego sprawiają, że korzystanie z tego urządzenia będzie przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia kierowcy i pasażerów, a także przyjemniejsze. Dzięki odgrzybianiu i ozonowaniu układu klimatyzacyjnego nie będziemy narażeni nie tylko na choroby, ale także na przykre zapachy we wnętrzu pojazdu. W naszym serwisie kompleksowo zajmiemy się klimatyzacją, z napełnieniem jej gazem włącznie. Wbrew pozorom klimatyzacja w okresie jesienno – zimowym przydaje się do osuszania powietrza w samochodzie i zapobiega parowaniu szyb.

 

Powróćmy do bardziej przyziemnych spraw. W zimie, gdy temperatura często oscyluje koło zera, nasze drogi robią się dziurawe jak sito, a przez to nasze pojazdy narażone są na szereg usterek…

– Sprawdzenie stanu zawieszenia samochodu to jeden z podstawowych elementów przeglądu pojazdu przed zimą. Konieczne jest szybkie usunięcie usterek, które zlekceważone powodują pogłębianie się niesprawności samochodu i stwarzają ryzyko dla kierowcy, pasażerów i innych uczestników ruchu. Uszkodzone zawieszenie to między innymi: dłuższa droga hamowania i wycinanie opon oraz powodowanie kolejnych uszkodzeń. Na przykład niewymieniony niesprawny amortyzator może spowodować: wybicie górnej poduszki amortyzatora, zniszczenie łożyska kolumny MP, uszkodzenie tulei na wahaczach i ząbkowanie opon. I w ten sposób, zamiast wydać niewielką kwotę, można doprowadzić do lawinowego zwiększenia kosztów naprawy samochodu. W naszym serwisie zawsze zwracamy naszym klientom uwagę na usterki i proponujemy im optymalne rozwiązania pod względem technicznym i finansowym.

 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

– Bardzo istotna jest wymiana płynów i olejów eksploatacyjnych. Przed sezonem zimowym zalecane jest sprawdzenie płynów chłodniczych, by – w razie dużego spadku temperatury – nie zamarzły – nasz silnik mógł działać bez zagrożenia przegrzaniem. Jeśli zbliża się termin okresowej wymiany oleju w silniku, to w naszym serwisie można to załatwić przy okazji przeglądu przed zimą lub w trakcie wymiany opon. W naszej ofercie jest pełna gama olejów silnikowych, filtrów oraz wszystkich innych płynów i materiałów eksploatacyjnych.

 

W ofercie serwisu Goliat pojawiło się ostatnio kilka nowości.

– Pierwszą jest usługa przetaczania tarcz hamulcowych na aucie ze 100 procentową gwarancją. Kolejną nowością jest serwis motocykli, skuterów i quadów – pogoda jeszcze sprzyja korzystaniu  tych środków lokomocji i warto sprawdzić ich stan techniczny, by można było z nich bezpiecznie korzystać w każdych warunkach. Zapraszam już dziś wszystkich do odwiedzenia naszego serwisu, by jesień i zimy za kierownicą samochodu dawały nam tylko radość!

(TP)

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej